Polub

Co jest grane 24

6518 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • W nocy po północy

  W nocy po północy

  wystawa

  Wystawa edukacyjna "W nocy po północy" w Galerii Labirynt W śnionym świecie wszystko jest możliwe. Mogą na przykład odwiedzać nas postaci z bajek bądź kolorowe potwory. Czasem jest to wizja mniej, a czasem bardziej realna. Niektóre marzenia senne są tak rzeczywiste, jak gdyby były wyjęte z codzienności. Co dzieje się w głowach, kiedy śpimy? Czym są koszmary i skąd się biorą? O czym śnią artyści? Czy sztuka i sen są do siebie podobne? Na te pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na nowej wystawie edukacyjnej W nocy po północy, pełnej prac, w których można wypatrzeć tropy niecodziennych marzeń sennych. To także wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym wizjom snutym przez współczesnych twórców. Prezentacja w Galerii Labirynt obejmuje dzieła Grzegorza Kowalskiego, Tomasza Kowalskiego, Katarzyny Kozyry, Zbigniewa Dowgiałły, Dominika Lejmana, Pauliny Sadowskiej. Są to prace ze zbiorów Galerii Labirynt oraz kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Na zwiedzanie wystawy "W nocy po północy" organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis. Dodatkowo, dla dzieci, które lubią zadania twórcze i zgadywanki przygotowany został drukowany przewodnik po wystawie.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Wilk w owczej skórze

  Wilk w owczej skórze

  animowany

  Ocena 3/6

  Jak to się stało, że wilk zmienił ciało? Komediowa animacja, która zaspokoi wilczy apetyt na przygodę każdego widza! Pełen zakręconej magii i rogatych zwrotów akcji film wyczarowany został przez twórców kinowych przebojów „Królowa Śniegu” i „Królowa Śniegu 2” – serii która podbiła serca blisko 400 000 widzów w całej Polsce! „Wilk w owczej skórze” zdobył Grand Prix na międzynarodowym festiwalu filmów dziecięcych w Korei Południowej oraz otrzymał specjalne wyróżnienie dla „Najlepszej doskonałości” na Catalina Film Festival w Los Angeles. Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół. Nie oceniaj go po futrze!

 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Kubo i dwie struny

  Kubo i dwie struny

  animowany

  Ocena 5/6

  Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.

 • "Jestem naiwnie zakochany w Polsce". Rozmowa z Czesławem Mozilem

  - Smuci mnie, że jesteśmy ogromnie podzieleni jako społeczeństwo. Po każdej stronie barykady ten dialog wydaje się bardzo agresywny i nieprzyjemny. A przecież różnica poglądów nie powinna być niczym złym - Czesław Mozil opowiada m.in. o Polakach, Księdze emigrantów i... aktorstwie.

 • Lublin Sportival. Gorąca zimowa impreza

  W tym roku widowiskowe akrobacje na nartach lub snowboardzie w miejskiej scenerii będziemy oglądać w towarzystwie muzyki na żywo. Lubelski Sportival odbędzie się we współpracy z trasą "Cydr Lubelski. Spragnieni Lata".

 • Polski Balet Narodowy, czyli ostatni taneczny akcent

  Przed nami ostatni akcent dwudziestej odsłony Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Jubileuszową edycję imprezy zamknie występ Polskiego Baletu Narodowego.

 • Noc z Tolkienem w Multikinie

  W piątek w Multikinie szykuje się długa noc. W ramach kolejnej odsłony maratonu ENEMEF widzowie zobaczą wersje reżyserskie wszystkich części "Władcy Pierścieni". Maraton potrwa... 12 godzin.

 • Zmiany w finansowaniu uczelni. Będzie mniej studentów?

  Resort nauki chce wprowadzić zmiany w finansowaniu uczelni publicznych. Pod uwagę ma być brana m.in. proporcja liczby studentów do liczby wykładowców. W przypadku niektórych lubelskich szkół wyższych będzie to oznaczało znaczne zmniejszenie liczby studentów.

 • Na UMCS zajmą się badaniami Arktyki

  Naukowcy z UMCS planują założyć Interdyscyplinarne Centrum Badań Polarnych. Byłaby to pierwsza tego typu jednostka w Polsce.

 • Studenci UMCS uroczyście rozpoczęli kolejny rok akademicki [ZDJĘCIA]

  Blisko 9,5 tys. studentów największej uczelni w regionie oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Podczas uroczystej inauguracji rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski mówił o najważniejszych wyzwaniach jakie stoją przed uniwersytetem. - Wciąż budujemy uczelnię kompletną, czyli z wysokim poziomem edukacji, istniejącą na rynku badawczym, ale także z bogatą ofertą kulturalną oraz sportową. Nadal liczymy na owocną współpracę z samorządem. Mam też nadzieję, że wkrótce we współpracy z rektorami innych lubelskich uczelni uda nam się stworzyć związek lubelskich uczelni, abyśmy mogli wspólnie występować z projektami, grantami, a może prowadzić wspólne kierunki studentów - mówił rektor. Podczas uroczystości przyznano Nagrodę im. Jerzego Giedroycia. W tym roku kapituła nagrody spośród 21 zgłoszonych książek wyłoniła 10 nominacji. Laureatem został Mirosław Szumiło za książkę pt. ,,Roman Zambrowski 1909-1977", wydaną przez IPN w 2014 roku. Jest to biografia czołowego działacza PZPR, ukazująca całą złożoność losów pokolenia polskich komunistów. Nagrodę specjalną za przybliżanie publicystyki i wydawnictw Instytutu Literackiego oraz zaangażowanie i pracę na rzecz serii "W kręgu paryskiej Kultury" otrzymał Andrzej Peciak, wieloletni szef Wydawnictwa UMCS, który obecnie kieruje Działem Wydawnictw w Instytucie Książki. Kapituła przyznała też Nagrodę Naukową Marii Curie. Otrzymał ją zespół naukowców z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki za odkrycie nowych metod obrazowania molekularnego. Wykład inauguracyjny pt. "Mikrobiologia wczoraj i dzisiaj - w setną rocznicę urodzin prof. Władysława Kunickiego-Goldfingera" wygłosił prof. dr hab. Adam Choma. Po nim studenci i pracownicy UMCS przenieśli się do Chatki Żaka, gdzie całą uroczystość zwieńczył koncert "Libertango" w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka,