• Listy do Henia Żytomirskiego. Pamiętamy o zagładzie lubelskich Żydów

  W Dzień Pamięci o Holokauście(19 kwietnia) Teatr NN zaprasza wszystkich chętnych do udziału w corocznym projekcie artystyczno-edukacyjnym "Listy do Henia". Wydarzenie miało miejsce przy Krakowskim Przedmieściu 64 (wejście do Banku PKO S.A.). To właśnie w tym miejscu w 1939 r. zostało wykonane ostatnie zdjęcie Henia Żytomirskiego. Uczniowie oraz mieszkańcy Lublina mogli wysłać list adresowany do Henia, wrzucając go do skrzynki pocztowej Teatru NN. Poprzez ten indywidualny gest młodzi ludzie wydobywają konkretną osobę z bezimiennej liczby Żydów zamordowanych w czasie Holokaustu.

 • Jeden z poszukiwanych mężczyzn

 • Brawurowa akcja CBŚ

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przy wsparciu policjantów z Warszawy zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel bronią i narkotykami. Zabezpieczono kilkanaście sztuk broni, materiały wybuchowe i narkotyki.

Polub

Co jest grane 24

6626 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Bucik Kopciuszka

  Bucik Kopciuszka

  teatr lalek

  To propozycja dla najnajmłodszych. Twórcy skupili się na jednym z symboli baśni o Kopciuszku - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji o tropieniu przeróżnych śladów i zostawianiu ich, np. śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Filarem przedstawienia jest zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Szefowa

  Szefowa

  komedia

  Kolejna z serii przezabawnych komedii z Melissą McCarthy w roli głównej. Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę – stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości… Melissa McCarthy znana jest jako królowa komedii, bawiła nas chociażby w trzeciej części „Kac Vegas” czy „Gorącym towarze” u boku Sandry Bullock. Za udział w „Druhnach” otrzymała nominacje do najważniejszych nagród filmowych - Oscara, BAFTY oraz Nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Za reżyserię „Michelle Darnell" odpowiedzialny jest mąż aktorki, Ben Falcone.

 • Po tamtej stronie drzwi

  Po tamtej stronie drzwi

  horror

  Psychologiczny film grozy, utrzymany w stylusłynnego „Szóstego zmysłu”. Maria (Sarah Wayne Callies – „Epicentrum”, serialTV „Skazany na śmierć”) mieszka wraz z rodziną w egzotycznych Indiach. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, w którym jej kilkuletni syn ginie w wypadku samochodowym. Zrozpaczona Maria odkrywa, że istnieje odwieczny rytuał, który pozwala żywym nawiązać ostatni kontakt z umarłymi i pożegnać się z nimi. Wyrusza w podróż do starożytnej świątyni, w której tajemnicze drzwi pełnią rolę portalu między dwoma światami. Na miejscu Maria łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi, które miały na zawsze pozostać zamknięte. Narusza tym samym równowagę między życiem i śmiercią, nie zdając sobie sprawy, jakie będą konsekwencje jej czynu… 

 • Kung Fu Panda 3

  Kung Fu Panda 3

  animowany

  Ocena 4/6

  Film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

 • Centrum Spotkania z klasyką. Kurzak i Alagna na jednej scenie

  Powstający przez 40 lat teatr przez długi czas był pozostałością po komunistycznej władzy. Na szczęście doczekał się szczęśliwego finału, dzięki któremu zamienił się w imponujące Centrum Spotkania Kultur. Pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym cykl otwierania CSK będzie występ Aleksandry Kurzak i Roberto Alagny.

 • Jazzowy mistrz gitary w Teatrze Starym

  Zaczynał od typowego rock'n'rolla. Grał kawałki Led Zeppelin, Deep Purple i Johnny'ego Wintera. Potem zakochał się w jazzie. Dziś jest jednym z najlepszych gitarzystów jazzowym na świecie. Scott Henderson wystąpi ze swoim trio w Teatrze Starym.

 • Zabawa do rana przy muzyce Prince'a. Hołd dla artysty

  W ubiegłym tygodniu światem muzycznym wstrząsnęła wiadomość o śmierci Prince'a. W sieci pojawiają się liczne wspomnienia i archiwalne nagrania z udziałem artysty. Również lubelski klub Dom Kultury postanowił uczcić artystę. Z tej okazji zaprasza dzisiaj na "Prince Tribute".

 • Teatr, wystawy, koncerty... Nowy sezon na Klepisku

  To jedyny profesjonalny teatr, który mieści się w... stodole. Klepisko przygotowuje się do otwarcia drugiego sezonu działalności. W programie m.in. spektakle, koncerty i występy grup teatrów improwizowanych.