- Chcemy zapoznać się z materiałem, czyli całym programem, który był przygotowany do emisji. Chciałbym też, żeby w spotkaniu uczestniczył dyrektor Montusiewicz i przedstawił nam argumenty dotyczące decyzji o zdjęciu programu - mówi Wojciech Żukowski, przewodniczący rady programowej TVP Lublin.

Rada jest ciałem, które określa strategię działań telewizji publicznej, a w jej lokalnych oddziałach dba, by wszystkie części regionu były równo reprezentowane na antenie, a politycy wszystkich ugrupowań mogli prezentować swoje poglądy. Rada programowa TVP Lublin liczy 15 członków. Większość z nich to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, m.in. posłowie Sylwester Tułajew i Sławomir Zawiślak.

Dyrektor opowie, co mu się nie spodobało

Rada spotka się w sprawie programu „Pod Ciśnieniem” najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek. Po obejrzeniu programu i wysłuchaniu dyrektora ma zająć oficjalne stanowisko. - Prywatnie uważam, że materiał nie powinien być wstrzymywany bez względu na to, co się w nim pojawiło. W programie mają być po prostu prezentowane poglądy poszczególnych polityków w omawianej sprawie. Jeśli tak było, to nie widzę powodów do jego zdejmowania. Dlatego chcę zobaczyć, co takiego się wydarzyło, że dyrektor podjął taką decyzję - dodaje Żukowski.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej