Oferty firm zainteresowanych budową ważnej trasy są znane od półtora miesiąca. Mimo tego urzędnicy nie wybrali wykonawcy prac. Problemem są pieniądze. Miasto, jeśli chce zbudować trasę, musi znaleźć brakujące 26,5 mln zł.
Goci na Lubelszczyźnie początkowo wywoływali wśród badaczy śmiech. Wykopaliska przyniosły jednak bezsprzeczne potwierdzenie, że nie tylko tam byli, ale wręcz stworzyli sporą aglomerację. W miejscu starożytnej krainy powstaje właśnie muzeum.
Nie ma szans, żeby budowa dworca metropolitalnego w Lublinie zakończyła się w lutym przyszłego roku - ustaliła "Wyborcza". Wykonawca prac ma spore problemy z dostawami materiałów i sprzętem. Inwestycja zakończy się znacznie późnej, niż wynika to z...
Nie ma lepszych i gorszych uchodźców, nie ma lepszych i gorszych migrantów. Wszystkim nam przysługują te same prawa i wolności. Nie dzieli nas już żadna granica. Łączy nas miasto.
Lubycza Królewska już dawno powinna upamiętnić zagładę mieszkających tam przed wojną Żydów. Teraz władze miasta próbują ten błąd naprawić, ale robią to nieudolnie, w pośpiechu.
Nie mam wątpliwości, że uchwała krajobrazowa jest wielowątkowym dokumentem, który należy przygotować z niezwykłą starannością. Ale od 2015 r. było dość czasu, żeby się z tym uporać.
Czy historię miasta warto opowiadać jedynie datami i faktami? Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN, swoim nowym projektem chce pokazać, że niekoniecznie i odważnie sięga po legendy oraz cudowne i tajemnicze wydarzenia....
Fabryka Kultury "Zgrzyt" zajmie od października miejsce istniejącego w Lublinie przez blisko trzy dekady klubu Graffiti. Nowy lokal też ma już swoją legendę, bo przez osiem lat z powodzeniem działał w Ciechanowie.
Drogowcy szukają firmy, która zaprojektuje, a później wybuduje 23-kilometrowej długości fragment trasy S12. Będzie prowadził z Chełma do granicy w Dorohusku.
- Wyobraźmy sobie miasto, w którym dachy domów są pokryte łąkami, a nie nagrzanymi do 200 stopni powierzchniami. Mieszkańcy byliby zachwyceni - mówi architekt Bolesław Stelmach, którego pracownia projektowała budynki galerii handlowej Vivo! i...
"Koński biznes" jest specyficzny. Nie wystarczy mieć jakiś plan i liczyć że jakoś to będzie. Potrzebne są rozległe kontakty i budowane latami dobre relacje z kupcami. Tymczasem dla PiS najważniejsze były czystki kadrowe w państwowych stadninach i...
- Niedawno można było usiąść na murku i odpocząć w cieniu drzewa. Dziś została nam betonowa patelnia - to tylko jedna z opinii dotycząca przebudowy ul. 1 Maja. Jej mieszkaniec i dzielnicowy radny Szymon Pietrasiewicz o inwestycji mówi: "zmarnowana...
Podwórko Re:tradycji powinno być inspiracją dla wszystkich, którzy projektują przestrzeń w mieście. Zamiast utyskiwać, że dzieci uzależniają się od smartfonów, zastanówmy się, jak urządzić teren wokół bloku.
Pisze o mieszkańcach, o wiośnie i lecie, o psach i kotach, o bezdomnych i pracownikach służb komunalnych. Jest to rodzaj kroniki wojny, ale kroniki pisanej w sposób poetycki, w której jest przedmiotowość wojny, ale jest też podmiotowość samego poety.
Przedsiębiorcy chcą w centrum kolejnych parkingów, dużych imprez i kolejnych atrakcji, mieszkańcy więcej spokoju. Trzeba będzie jakoś pogodzić te interesy - mówi Łukasz Bilik, menedżer śródmieścia.
Copyright © Agora SA