W Lublinie już nie odczuwamy głodu wielkich inwestycji. Zależy nam bardziej na ekologii, bezpieczeństwie i budowaniu wspólnoty.
Życzę miastu, by zrozumiało, że kultura nie jest skarbonką i studnią bez dna, a cennym zasobem i ogromnym potencjałem, na którego rozwoju zyskujemy wszyscy - pisze Agnieszka Wojciechowska*
Intelektualna żyleta. Bystra, błyskotliwa, z dużym dystansem do siebie i otaczającej rzeczywistości. Czasem leżałem ze śmiechu na ziemi, jak coś opowiadała - tak Marię Chomentowską, swoją przyszywaną babcię, wspomina Krzysztof Zalewski.
Imigranci dostają bon językowy, w konkursach dyrektorskich obowiązuje parytet płci, Marsz Równości jest jednym z trzech najważniejszych miejskich świąt - o Lublinie przyszłości pisze Anna Dąbrowska.
Podejrzewam, że poseł Jan Kanthak, inwestując w słuchawki do wystąpień w TV, uznał, że taki kontakt z wyborcami wystarczy.
Drakońskie rozstrzygnięcie Trybunału magister Przyłębskiej z października ubiegłego roku zwróciło uwagę na prawa kobiet, a raczej brak tych praw w Polsce na początku trzeciej dekady XXI wieku.
Szefowie klinik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie apelują o pilne utworzenie w placówce oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Talent organizacyjny i wielkie oddanie sprawie "Solidarności" łączył z zupełnie niezwykłymi umiejętnościami konspiracyjnymi. Jan Magierski był człowiekiem, dzięki któremu przetrwaliśmy w Lublinie jako zorganizowany, podziemny związek - pisze Andrzej...
Miasto oparte na zaawansowanych technologiach, z dużym udziałem mieszkańców w podejmowaniu decyzji, centrami dzielnicowymi, gdzie załatwimy najważniejsze potrzeby oraz wygodną komunikacją publiczną. Tak Lublin za blisko 20 lat widzi prezydent...
Wąwozy, forsowne wspinaczki i karkołomne zjazdy. A dla relaksu przeprawa promowa i odpoczynek na ławeczce w samym sercu rynku.
Strajk Kobiet. Policjanci podczas zatrzymania Ireneusza Kozubka, jednego z demonstrantów, powalili go na ziemię, na oczach tłumu przyduszali kolanami do chodnika, łamiąc mu palce. Potem przez ponad dobę przetrzymywali w areszcie. Prokuratura...
Komisja Dyscyplinarna KUL ocenia, że ks. Tadeuszowi Guzowi nie można nic zarzucić, bo metodami naukowymi potwierdził popełnianie przez Żydów mordów rytualnych, a jego dobrych intencji dowodzą modlitwy za Żydów.
W Lublinie musi powstać liczący się w Polsce, solidny ośrodek akademicki. To najważniejsza sprawa dla miasta i regionu. Poza tym zacznijmy skutecznie walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym miasteczek i gmin.
Marszałek sądu diabelskiego miał na stole zostawić swój ślad. Jak i kiedy go zrobiono? Najpoważniejsza dotychczas teoria wyjaśniająca powstanie śladu pokazuje, że w całej historii o czarciej łapie jest wiele ludzkiej podłości.
Apeluję szczególnie do polityków opozycyjnych, do posłów z Lubelszczyzny - dajcie z siebie wszystko, pomóżcie, a może szkole w Bezwoli uda się przetrwać.
Copyright © Agora SA