Cykl warsztatów improwizacyjno-teatralnych dla młodzieży z gminy Kazimierz Dolny 'Przybory Przybory' dobiegł końca. Podczas otwartego dla lokalnej społeczności spotkania mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny mogli przyjrzeć się efektom pracy wykonanej podczas czterech sobót pod okiem lubelskich warsztatowców - Pawła Banaszczyka i Szczepana Głodzika (improwizatorów) oraz Jana Wawrzyńca Tuźnika (aktora, jak i prezesa Fundacji Klepisko), Mogli też zobaczyć profesjonalny spektakl Teatru Impro w wykonaniu prowadzących warsztaty.
Spotkanie rozpoczęło się 'Przyborową etiudą' - formą teatralną opartą na twórczości 'patrona' całego cyklu - Jeremiego Przybory. Przygotowana przez młodzież pod reżyserskim okiem Jana Wawrzyńca Tuźnika akcja rozgrywała się w przestrzeni całego Teatru. Następnym punktem była krótka relacja wideo (w wykonaniu Adrianny Klimek) z przeprowadzonych zajęć. Publiczność miała szansę zobaczyć, w jaki sposób wyglądała praca podczas warsztatów, a uchwycone obiektywem uśmiechy młodzieży tylko potwierdziły, jak dobrą zabawą mogli dzielić się między sobą podczas całego cyklu.
W programie znalazło się też miejsce na etiudę improwizowaną bazującą na technikach teatru improwizowanego w wykonaniu uczestników oraz profesjonalny spektakl improwizowany.
W całym cyklu wzięło udział 26 uczniów z pięciu partnerskich szkół: Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym (mieszczącej się w Dąbrówce), Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Partnerami zostali również: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Wydarzenie zorganizowane zostało w 15. rocznicę śmierci Jeremiego Przybory - wybitnego polskiego poety-satyryka oraz reformatora teatru.
Cały cykl 'Przybory Przybory' został zorganizowany w ramach projektu 'Kultura Dostępna' i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wszystkie komentarze