5/9
zamknij < >
Zdjęcie numer 5 w galerii - Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?

JAKUB ORZECHOWSKI

Lubelski Klub Jeździecki
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 8 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
  • Zdjęcie numer 9 w galerii Konie klubu jeździeckiego mają zostać zlicytowane. Czy zwierzęta trafią do rzeźni?
Komentarze
Stadnina koni w tym konkretnym miejscu z tradycjami to wspaniała idea. Szkoda że nikomu z władz miasta nie zależy na prawdziwym zrewitalizowaniu doliny Bystrzycy z myślą o mieszkańcach miasta i ich potrzebach obcowania z naturą. To stadnina powinna być wspierana, nie hałaśliwy, smrodliwy, betonowy, budżeto- i paliwożerny sport dla nielicznych, który uprzykrzy życie na pobliskim osiedlu.
już oceniałe(a)ś
8
1
Tyle lat historii, pięknych wspomnień, wspaniałych wrażeń...... I kilkoro durnych jołopów którzy to rozwalili. Wspaniałe, klimatyczne miejsce. I konie w środku miasta. I koniec. Teraz będzie tor żużlowy.
@tom
Całym sercem jestem za pozostawieniem koni nad Bystrzycą. Nie dla żużla!
już oceniałe(a)ś
2
0
A może jednak Gmina powinna zainwestować w odtworzenie toru wyścigowego, czekają na to mieszkańcy i hodowcy z Lublina i okolic bo warszawka nie dopuszcza ich na swój tor. Muszą na tym dobrze zarabiać a my oddajemy teren walkowerem. Byłaby to dodatkowa atrakcja dla miasta oraz gości (dodatkowe wpływy do budżetu, których coraz mniej przecież) ...
już oceniałe(a)ś
4
0
Komuś musi bardzo zależeć na przepchnięciu inwestycji żużlowej na tym terenie, bo najnowszy artykuł na temat żużla zniknął właśnie z lubelskiej strony - już nie jest podlinkowany. Nie chcecie usłyszeć głosu mieszkańców w sprawie?
już oceniałe(a)ś
3
1
LKJ - kolejni prezesi tego "kółka quni" wyciągali jedynie kasę. Czas definitywnie zakończyć ten badziewiarski tzw. klub.
@rakieta
Piszesz o ostatnich latach mam nadzieję. Ja pamiętam lkj sprzed lat, stał autentycznymi społecznikami i entuzjastami. Szkoda i h, naszego wysiłku.
już oceniałe(a)ś
2
0
Bardzo nierzetelny artykuł, bo gdyby było inaczej, to np: dotarlibyście do byłych wolontariuszy, którzy mogą opowiedzieć co się dokładnie wyprawiało w LKJ. Dwa zarządy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że w klubie długimi latami dochodziło do wyprowadzania pieniędzy a same konie były traktowane wyłącznie jako maszynka do ich zarabiania i traktowane w karygodny sposób. Czynsz? Stawka 2 grosze/m2 wydaje się śmiesznie niska i raczej symboliczna, biorąc pod uwagę, że np: jeszcze w zeszłym roku klub organizował dwutygodniowe turnusy wakacyjne za które życzył sobie 950 zł. od osoby. Kilkanaście dni temu Dziennik Wschodni pisał o LKJ - proponuję odnaleźć ten artykuł i poczytać komentarze internautów, w tym byłych wolontariuszy, pod nim zamieszczone. Włos jeży się na głowie. Tam się działy dantejskie sceny a sama działalność klubu to raczej materiał dla prokuratury.
już oceniałe(a)ś
1
0
A gdzie w tym wszystkim los koni, które przez całe swoje życie pracowały dla ludzi, przynosiły im pieniądze, radość, itd.? Czy my całkowicie wyzbywamy się człowieczeństwa? Może niebawem zaczniemy pozbywać się starych ludzi, bo są zbędnym balastem!
już oceniałe(a)ś
0
0