1/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Jaki będzie Lublin za 20 lat? Oto lista naszych marzeń. Z 12 propozycji, wybierz najważniejszą. Zaczynamy głosowanie!

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Lublin. Rowerzyści i spacerowicze nad Zalewem Zemborzyckim
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Jaki będzie Lublin za 20 lat? Oto lista naszych marzeń. Z 12 propozycji, wybierz najważniejszą. Zaczynamy głosowanie!
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Jaki będzie Lublin za 20 lat? Oto lista naszych marzeń. Z 12 propozycji, wybierz najważniejszą. Zaczynamy głosowanie!
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Jaki będzie Lublin za 20 lat? Oto lista naszych marzeń. Z 12 propozycji, wybierz najważniejszą. Zaczynamy głosowanie!
Komentarze
Juz za 10 lat dalszego wpływu, deweloperów na czynniki decyzyjne naszego Miasta (nawet na wolne media, jak np. Dz. Wsch.) każdy wolny od betonu i bloków skrawek naszego Miasta będzie zabudowany. Już w tej chwili Lublin przoduje w statystykach braku zwartych terenów zielonych oraz zbyt czarne, zbyt czesto sa dane o smogu. Za 20 lat konieczne będzie wybudowanie drugiego szpitala onkologicznego w Lublinie oraz kolejnego cmentarza.
@ato
No weź przestań. Co to za statystyki? Co to są zwarte tereny zielone, bo nie ogarniam? Parki, lasy? Z parkami zawsze był problem bo poza ludowym i saskim były jakieś mini parki, jak ten na przeciwko kościoła ave. Ogólnie zieleni jest dużo. Z wyjątkiem nowych osiedli rzecz jasna, bo deweloperzy nie będą przecież z własnej kieszeni płacić za zieleń, a nowym mieszkańcom jej brak najwyraźniej nie przeszkadza, skoro mieszkania się sprzedają.
już oceniałe(a)ś
2
3
Coś mi się wydaje, że poszerzenie Poniatowskiego jest wstępem do poszerzenia Sowińskiego, co będzie się wiązało z wycięciem drzew po obu stronach ulicy oraz przedzieleniem tzw. Miasteczka Uniwersyteckiego ("kampusu" w nowomowie) smrodzącą dwupasmówką ze stojącymi po kilka godzin dziennie szeregami samochodów blokowanych Głęboką i skrzyżowaniem z Al. Racławickimi. Ten koszmar to tak a propos miejskiej myśli urbanistycznej, ekologii i dbania o uniwersytet.... No bo przecież na tunel, połączenie przestrzeni uniwersyteckiej, niezbędną zieleń a w końcu parkingi przy UMCS, to szkoda pieniędzy!
już oceniałe(a)ś
2
0