27 ukrytych obrazów. Sztuka do adopcji

4/6

archiwum

Poszukiwanie sztuki i zagłębienie się w zaułki miasta to główne założenie projektu "27 ukrytych obrazów. Sztuka do adopcji", przygotowanego przez Katarzynę Kowalską. Absolwentka malarstwa Wydziału Artystycznego w Lublinie wybrała 27 miejsc, w których ukryła małe obrazy. - Każda z prac jest związana z przestrzenią, w której się znajduje. Z jednej strony staram się przemycić fragment danego miejsca, z drugiej chce pokazać, czym zajmuję się na co dzień i jaki jest mój obecny cykl malarski - tłumaczy artystka.

Dalsza część projektu uzależniona jest już od uczestników Nocy Kultury, których zadaniem jest znalezienie ukrytych obrazów. Na każdej pracy pojawi się informacja, dlaczego znajduje się on właśnie w tym miejscu. Na pewno będzie też komunikat, by znaleziony obraz zatrzymać dla siebie lub zostawić dla kolejnego odbiorcy. - Znalazca proszony jest jedynie o to, by zrobił zdjęcie odnalezionej pracy i wrzucił je na Facebooka lub instagram z hasztagiem "27obrazow". Dzięki temu będzie można trafić na jakikolwiek ich ślad - dodaje Kowalska.

Jeżeli obrazy nie zostaną znalezione podczas Nocy Kultury, zostaną w przestrzeni miasta i staną się jego częścią.

Katarzyna Kowalska pochodzi z Rzeszowa, ale na co dzień mieszka w Warszawie. W 2005 roku ukończyła prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, a w 2009 roku malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Oprócz malarstwa zajmuje się też fotografią i rysunkiem. Jest autorką murali w galerii BWA w Sanoku.

Wszystkie zdjęcia
  • Historie z gliny
  • Lublin. Gadające głowy
  • Ko-łysanka/Ko-leżanka/Ko-rzenie
  • 27 ukrytych obrazów. Sztuka do adopcji
  • Emelenty Daniela Koszyka
  • Floral/Kokony