Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Budowa przedłużenia al. Solidarności dostała Kryształową Cegłą dla najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach granicy wschodniej granicy. To w ogóle największa drogowa w Lublinie." Nie dość, że największa drogowa, to jeszcze po wschodniej stronie drogowa największa droga inwestycyjna wschodnia największa po stronie. W dodatku prezydentowi Żuk największa inwestycja wschodnia graniczna ratusza Kieliszek.
  @i-tyle Chyba "redachtor" dostał w głowę tą Kryształową Cegłą i jeszcze nie doszedł do siebie :)
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Czy budowa przedłużenia Aleji Solidarności dostanie kolejne nagrody? Warto przypomnieć parę faktów: - miesiąc po otwarciu na drodze o 4 pasach ruchu strumień ruchu 4 razy mniejsze niż na drogach o 2 pasach ruchu (np. Krochmalna), tylko ok. 10% spadek ruchu na al. Warszawskiej, czyli tzw. dawnej wylotówce, - brak drogi dla rowerów wzdłuż al. Warszawskich (za to zmieściły się 4 pasy ruchu dla aut), brak drogi dla rowerów po drugiej stronie al. Solidarności (ale zmieściły się 3 jezdnie), - brak jakichkolwiek rozwiązań dla osób niepełnosprawnych na wiadukcie wzdłuż al. Warszawskich, brak nawet zjazdów dla wózków dziecięcych! - likwidacja dawnych ciągów pieszych i ustawienie w ich miejsca ekranów akustycznych, - dewastacja panoramy Skansenu, - zaraz po otwarciu wprowadzenie ograniczenia prędkości (z 70 do 50), bo jest za głośno, - słynny chodnik przy przystanku na Warszawskich, To, że inwestycja dostała Kryształową Cegłę, której organizatorami jest m.in. Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa pokazuje jaki poziom prezentują lubelscy budowlańcy (pamietajmy, że zawód inżyniera budownictwa jest zawodem regulowanym - potrzeba uzyskać uprawnienia). PS. Trzeba przyznać, że wykonanie drogi dla rowerów przy tej inwestycji jest wzorcowe. Wykonanie, bo przebieg to już inna bajka..
  już oceniałe(a)ś
  18
  9
  czy redaktorek kad czytał to co naskrobał???
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  Nie mylmy dwóch rzeczy. Droga była potrzebna i jej budowa bardzo wiele poprawiła. Nie zmienia to faktu, że jej budowę spartolono, czego skutkiem są idiotyczne ograniczenia prędkości (50 km/h!) na drodze, gdzie można bezpiecznie jechać 2,5 raza szybciej. A wszystko dlatego, że budowlańcom nie przyszło do głowy, że jadące samochody wydają dźwięk.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Ojej nie ma Rzeszowa. W sumie niedziwne jak tam nie potrafią nawet dróg w strefie ekonomicznej zbudować: wyborcza.biz/biznes/1,100896,17262480,Rzeszow_nie_dostal_ok__30_mln_zl_na_siec_drog_strefy.html Dlatego niedziwne,że stoi pusta...
  @Pisul Minimus No nie ma Rzeszowa, cóż... każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu! Najwidoczniej nic się ciekawego w tym mieście nie dzieje skoro nawet jego mieszkańcy wolą czytać gazety z innych miast wojewódzkich:))))
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Redaktor albo pijany albo na kacu to pisał
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  senk ju za codzienne korki na Warszawskiej rano których przed ta cudną przebudową nie było , za fenomenalne oznakowanie wjazdu na Warszawską (80% obcych ląduje za Jastkowem zamiast na Sławinku )
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  Budowa drogi dojazdowej do obwodnicy Lublina. W przedstawionej prezentacji inwestycji (Slajdy: Efekty prorozwojowe inwestycji- Walory estetyczne i oddziaływanie na komponenty środowiska) Link do prezentacji w formacie PDF: www.portalsamorzadowy.pl/plikiu/65806.html Nie zostało wspomniane, że w sąsiedztwie przedsięwzięcia zlokalizowany jest lubelski Ogród Botaniczny UMCS. Czy zdaniem jurorów konkursu są to najlepsze praktyki inwestycyjne? Jak inwestycja wpłynęła na Ogród Botaniczny można przeczytać w prezentacji pod linkiem: www.issuu.com/landschaftlublin/docs/prezentacja3
  @suahuab Dobrze, że nie zostało wspomniane, bo do ogrodu botanicznego nie ma z tej drogi żadnego dojazdu, a o skansenie wspomniano tylko dlatego, że w trakcie budowy go nie zniszczono. O kretyńskim pseudowęźle z 3 sygnalizacjami świetlnymi na wiadukcie nie chce mi się nawet pisać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0