Porozmawiaj z niezwykłymi ludźmi. Kucharz "naukowiec", autorka powieści science fiction, pasjonat eksploracji kosmosu. Dowiedz się, co ich nakręca do pracy. Jutronauci pojawią się w Lublinie w CSK 16 października.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już wkrótce jutronauci zawitają do Lublina. To wydarzenie, podczas którego spotkać można niezwykłych, kreatywnych ludzi, posłuchać o sukcesach i porażkach, zapytać o radę. Pierwsza część spotkania odbywa się w formule przypominającej TED. Każdy z mówców będzie miał krótkie, dynamiczne wystąpienie. W drugiej przychodzi czas na pytania.

Kogo będzie można posłuchać? Wśród prelegentów znajdzie się Damian Granosik. Jest to laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów architektonicznych, współautor zwycięskiej pracy w renomowanym konkursie eVolo 2018 Skyscrapter Competition za projekt SkyShelter.zip.

Anna Nieznaj to absolwentka matematyki, programistka i autorka science fiction. Mieszka w Lublinie. Debiutowała w druku pod panieńskim nazwiskiem Borówko. Od 1996 r. publikuje opowiadania w prasie, internecie oraz antologiach. Należy do grupy literackiej Harda Horda. Jej książki „Błąd warunkowania” (2014) i „Dolina niesamowitości” (w przygotowaniu) opowiadają o genetycznie modyfikowanych ludziach w drugiej połowie XXI wieku.

Michał Kracik to z kolei projektant wzornictwa i pasjonat eksploracji kosmosu. Prowadził badania w Massachusetts Institute of Technology (MIT), w Zakładzie Aeronautyki i Astronautyki, a obecnie jest prodziekanem na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Tutaj sprawuje pieczę nad pracownią Projektowania dla Środowisk Ekstremalnych. Jest również współzałożycielem i design managerem w firmie EXEON.

Kolejna prelegentka, Olka Osadzińska, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Na stałe mieszka i pracuje w Berlinie, a lista jej zawodowych zajęć jest równie długa jak lista międzynarodowych klientów. Współpracowała z najbardziej znanymi polskimi i zagranicznymi markami i instytucjami – w tym m.in. z Muzeum Polin, Instytutem Adama Mickiewicza i dziennikiem „Die Welt”. W ciągu 15 lat w jej portfolio znalazły się okładki płyt, książek i magazynów, w tym pierwsza i jak dotąd jedyna ilustrowana okładka w historii magazynu „Elle”. Zaprojektowała również okładkę ostatniej płyty Maryli Rodowicz.

Jutronauci pojawią się w Lublinie 16 października. Będzie można ich posłuchać w godz. 16-19.30 w Centrum Spotkania Kultur (sala kinowa, na poziomie -1) przy placu Teatralnym 1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: bilety.cojestgrane24.pl/jutronaucilublin

Spotkanie organizuje „Gazeta Wyborcza”, partnerem akcji jest Kulczyk Investments, a partnerami wydarzenia są: Miasto Lublin oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie. Jutronauci objęci są patronatem medialnym TOK FM.

Zapraszamy do przyszłości!

Masz szansę zdobyć stypendium „Bilet za horyzont”. „Bilet za horyzont” to okazja do zrealizowania własnego projektu ze wsparciem doświadczonych mentorów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy już dziś kreują naszą przyszłość. Ty również możesz się stać jutronautą i zmieniać świat wokół nas. Na przyszłych jutronautów – ludzi z wizją i ciekawymi pomysłami – czekają wyjątkowe nagrody, m.in.: wyjazd do Helsinek na konferencję „Slush” z Sebastianem Kulczykiem, wyjazd do Cambridge w stanie Massachusetts w USA i zaproszenie na rozdanie nagród Ig Nobel 2019 (na jesieni 2019 r.) oraz lunch z ich twórcą Markiem Abrahamsem, studia podyplomowe w SWPS lub Collegium Da Vinci, praktyki w fundacji architektonicznej Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), zwiedzanie Centrum NASA (Jet Propulsion Laboratory JPL, Pasadena) oraz dwutygodniowy wyjazd do Los Angeles. Chcesz zostać jutronautą i sięgnąć gwiazd? Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem