W piątek o godz. 17 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z profesorem Marcinem Matczakiem. Na wydarzenie zaprasza Klub "Tygodnika Powszechnego" w Lublinie. Wstęp wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Marcin Matczak jest prawnikiem, profesorem w Katedrze Filozofii Prawa i Nauki o Państwie Uniwersytetu Warszawskiego, autorem ponad 50 publikacji naukowych. Specjalizuje się w prawie farmaceutycznym, prawie administracyjnym, prawie reklamy i biotechnologii, prawie antymonopolowym oraz doradztwa regulacyjnego. Przygotowuje opinie o zgodności projektów z konstytucją i aktami prawa międzynarodowego.

W Teatrze Starym w Lublinie będzie mówił o zmianach w polskim wymiarze sprawiedliwości na przestrzeni ostatnich trzech lat, od kiedy władzę sprawuje PiS. Przez ten czas doszło m.in. do zakwestionowania trójpodziału władzy, co ciągnie za sobą skutki zarówno dla funkcjonowania państwa prawa, jak i dla obywatela, który wobec wymiaru sprawiedliwości może mieć pozycję słabszą lub silniejszą. Jak wygląda wymiar sprawiedliwości w dzisiejszej Polsce i jak można przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom zmian, o tym  prof. Matczak będzie debatował z mecenasem Krzysztofem Sokołowskim.

Na spotkaniu pt. „Europa w Polsce, Polska w Europie – Obywatel wobec zmian w Polskim wymiarze sprawiedliwości” można będzie kupić książki prof. M. Matczaka, w tym ostatnią – „Imperium tekstu”, wydaną przez Wydawnictwo Scholar.

Początek wydarzenia w piątek (5 kwietnia) o godzinie 17 w Teatrze Starym w Lublinie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem