Kacper Drzazga od 4 lat choruje na białaczkę limfoblastyczną. Jest dla niego ratunek w klinice w Münster, ale potrzebne są pieniądze. Ważną formą pomocy będzie środowy koncert charytatywny w Radiu Lublin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W Polsce nie ma dla Kacpra szans, wszelkie sposoby leczenia zostały już wykorzystane - mówi ojciec chorego chłopca Ireneusz Drzazga, mieszkaniec Świdnika. - Jest jednak metoda, która daje nam nadzieję na całkowite wyleczenie – terapia CAR-T w klinice w Münster.

Terapia ta jest jednak bardzo droga, kosztuje 800 tys. zł. Kwota, która musi być zebrana do końca maja, pozostaje poza zasięgiem możliwości rodziców.

Dlatego w środę, 29 maja, o godz. 19 w Studiu im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert charytatywny „Dla Kacpra”. Wystąpią w nim Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Paweł Błędowski, Michał Andrzejewski, Monika Kowalczyk, Krzysztof Kostrubiec, Lubelska Federacja Bardów, Mariusz Matera, Tomasz Momot, Mateusz Obroślak, Janusz Ostański, Izabela Rybak, Dariusz Tokarzewski, Magdalena Welc, Agnieszka Wiechnik, Natalia Wilk oraz Tomasz Momot Orkiestra. Koncert poprowadzą Ewa Dados i Poławiacze Pereł. Do wejścia na koncert będzie uprawniać przekazanie wsparcia finansowego.

Pieniądze zebrane w czasie koncertu zostaną przekazane na konto fundacji Zdążyć z Pomocą, której podopiecznym jest Kacper.

W zbiórkę może się włączyć każdy. Szczegółowe informacje o zbiórce na stronie internetowej www.siepomaga.pl/kacper-drzazga. Na tej stronie Kacper opisał, jak wygląda jego życie z rakiem krwi. 

Kacpra można wesprzeć także poprzez przelewy za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: wpłaty na konto nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem „Darowizna dla 33668 Kacper Drzazga”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem