Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak było na Gali Kultury [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wczoraj wieczorem w Filharmonii Lubelskiej odbyła się coroczna Gala Kultury organizowana przez ratusz. Tego wieczoru poznaliśmy laureatów nagród Miasta Lublin. Nagrodę artystyczną otrzymał poeta i prozaik Bohdan Zadura. Nagroda za upowszechnianie kultury trafiła do Mateusza Nowaka, a za całokształt działalności wyróżniony został wokalista Krzysztof Cugowski. Mecenasem kultury zostało Centrum Handlowe VIVO! Lublin.

Swoje nagrody kulturalne - Strzały - rozdał też lubelski oddział "Gazety Wyborczej". Za najważniejsze wydarzenie kulturalne 2018 roku redakcja uznała czasopismo „PA.RA” wydawane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Nagroda od czytelników dziennika trafiła do organizatorów wystawy „Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej”. Redakcja przyznała też nagrodę specjalną. Za wartości artystyczne w reportażu radiowym otrzymały Agnieszka Czyżewska-Jacquemet i Katarzyna Michalak z Radia Lublin.

Więcej o Gali Kultury w piątkowej "Gazecie Wyborczej"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.