Dzisiaj o godz. 18 w klasztornych krużgankach u dominikanów Tomasz Dostatni OP rozmawia z Pawłem Smoleńskim o jego książce "Wnuki Jozuego". Wstęp wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbiór reportaży Pawła Smoleńskiego o izraelskim osadnictwie na Zachodnim Brzegu
„Wnuki Jozuego” ukazała się w lutym nakładem wydawnictwa Czarne.

Na stronie wydawnictwa czytamy: „Na Zachodnim Brzegu biblijne opowieści sprzed tysięcy lat znaczą tyle samo, co doniesienia prasowe, są równie realne i aktualne. Dla coraz liczniejszych żydowskich osadników słowa Księgi są podstawą roszczeń do tej ziemi. Ale co począć z arabskimi sąsiadami? Uwikłani w historię Izraelczycy i Palestyńczycy tkwią w pułapce nienawiści, od której nie ma ucieczki. Paweł Smoleński po raz kolejny imponuje bezstronnością i wnikliwością spostrzeżeń. Patrzy, słucha, zadaje pytania i próbuje opisać świat wymykający się łatwym ocenom”.

Piotr Nehring w "Ale Historia" pisał, że książka "Wnuki Jozuego" nie spodoba się zachodnioeuropejskim lewicowcom. Bo choć jej autor Paweł Smoleński również ma poglądy lewicowe i liberalne, to przedstawił w niej racje żydowskich, a nie arabskich mieszkańców Zachodniego Brzegu Jordanu.

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim dziś o godz. 18 w klasztornych krużgankach u dominikanów przy ul. Złotej 9 w Lublinie poprowadzi Tomasz Dostatni OP .

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ogłaszają, że wstęp wolny. Człowiek, który wchodzi, jest wolny.
  Wychodząc, może już być zniewolony. Dlatego, że "Najgorsi są tak zwani dobrzy księża, bo łatwo można z nimi pomylić chrześcijaństwo - jako takie" - Karl Heinz Deshner, autor ponad 30 książek, w tym 10-tomowa Kryminalna Historia Chrześcijaństwa (5 tomów dostępnych po polsku) oraz Opus Diaboli (łatwo dostępna po polsku).
  Polską rządzi trójca kaczyzm + faszyzm + kościół, a Tomasz Dostatni jest prominentem jednej z tych 3 organizacji, będącej najstarszą i najgroźniejszą zorganizowaną grupą przestępczą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0