Lidia Popiel, Katarzyna Miller i Karolina Piotrowska będą gośćmi wydarzenia "Kobiety wiedzą, co robią", które odbędzie się 7 września w Lublinie. To dyskusje i warsztaty poświęcone tematyce kobiecej. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. 
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Kobiety wiedzą, co robią” to wędrująca po całej Polsce akcja „Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”. Jest okazją do poznania kobiet, które z sukcesami realizują swoje zawodowe pasje, i posłuchania ich opowieści m.in o tym, jak im się to udaje.

W związku z wydarzeniem do Lublina przyjedzie m.in. Katarzyna Miller, jedna z najbardziej znanych polskich psycholożek. Jest autorką i współautorką bestsellerowych poradników, takich jak „Królowe życia i król”, „Chcę być kochana tak, jak chcę”, „Seksownik” czy „Kup kochance męża kwiaty”. Miller na jednej kanapie zasiądzie z dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską i zastępcą prezydenta Lublina Moniką Lipińską. Prowadząca to spotkanie redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” Aleksandra Klich zapyta zaproszone panie o to, „jak kobiety zmieniają świat”. Razem z nimi odpowiedzi szukać będzie też prof. Grażyna Ginalska z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która za swój wynalazek – „sztuczną kość” – dostała m.in. prestiżową nagrodę w konkursie Prix Galien, doceniającym najbardziej przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji.

Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina
Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina   Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Projekt „Kobiety wiedzą, co robią” ma być czasem pomyślanym dla kobiet i poświęconym tematom, które ich dotyczą. W programie jest m.in. panel „Poznaj naszą redakcję”, podczas którego dziennikarki „Wysokich Obcasów” opowiedzą o swojej pracy przez pryzmat bohaterek ich tekstów. Podczas kolejnego panelu zapytamy panie, czym jest przedsiębiorczość kobiet. Na to odpowiedzi będą szukać deweloper z Lublina Halina Chrzanowska, dyrektor finansowy POL-SKONE Anna Szulżyk-Maciąg oraz Anita Wysokińska, prezes zarządu firmy Global Property, spółki, która wybudowała i zarządza hotelem Hampton by Hilton w Lublinie. Wśród panelistek jest także Marta Majchrzak – psycholożka społeczna i badaczka, od kilkunastu lat współpracująca z instytutami badawczymi, oraz zastępca dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej” Joanna Mosiej-Sitek.

Kolejny panel, tematycznie połączony z odbywającymi się po nim warsztatami, odbędzie się pod hasłem „Czym naprawdę jest osiędbanie”. Na ten temat podyskutują: fotografka i modelka Lidia Popiel, nauczycielka jogi i psycholożka Basia Tworek oraz stylistka Renata Chmielewska. To spotkanie poprowadzi Aga Kozak, dyrektorka programowa Instytutu Dobrego Życia, platformy z kursami rozwoju osobistego utworzonej pod marką „Wysokich Obcasów”. Kozak jest inicjatorką akcji „Kobiety wiedzą, co robią”. – Głęboko wierzę, że świat zmienia się, kiedy kobiety siadają ze sobą razem i rozmawiają. Może to być zwykłe spotkanie towarzyskie, może być krąg kobiet, może być konferencja. Mamy tę przyjemność, że widzimy, jak zmieniają się nasze czytelniczki po „Kobiety wiedzą, co robią” – mówią nam o tym podczas konferencji, piszą po tym listy, chcą przychodzić na następne spotkania. Wiemy, że te spotkania dużo znaczą i przynoszą realną zmianę – to daje wielką satysfakcję – mówi o akcji.

Ofertę wydarzenia „Kobiety wiedzą, co robią” uzupełniają warsztaty rozwojowe dla pań. W Lublinie odbędą się dwa: „Jak mówić, by nas słuchano”, czyli np., jak zapanować nad stresem i głosem podczas wystąpień i ważnych spotkań. Drugi warsztat „Osiędbanie” poprowadzony ma zostać w myśl, że jeśli kobieta nie umie dbać o siebie, nie będzie umiała zadbać o innych. Uczestniczki będą miały także okazję zobaczyć film „Słodki koniec dnia” w reżyserii Jacka Borcucha z Krystyną Jandą w roli głównej.

„Kobiety wiedzą, co robią”, szczegółowy program

Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

9.45 – otwarcie.

10-11 – I PANEL „Wysokie Obcasy” zapraszają: „Jak kobiety zmieniają świat” (prowadzenie: Aleksandra Klich – redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”; panelistki: Monika Lipińska, prof. Grażyna Ginalska, Katarzyna Miller, Karolina Korwin-Piotrowska) 

11.15-11.45 – „Wysokie Obcasy” zapraszają: „Poznaj naszą redakcję” (prowadzenie: Kamila Kalińczak – redaktorka naczelna Instytutu Dobrego Życia; panelistki: Monika Tutak-Goll, Paulina Reiter, Magdalena Karst-Adamczyk) 

12-12.10 – „Czego potrzebują kobiety w Lublinie” – raport z warsztatu dla Forum Kobiet – Marta Majchrzak 

12.10-13.10 – II PANEL – „Wysokie Obcasy Praca” zapraszają: „Czym jest przedsiębiorczość kobiet” (prowadzenie: Małgorzata Domagała – dziennikarka „Gazety Wyborczej w Lublinie”; panelistki: Joanna Mosiej-Sitek, Halina Chrzanowska, Marta Majchrzak, Anita Wysokińska, Anna Szulżyk-Maciąg) 

13.25-14.25 – III PANEL – Instytut Dobrego Życia zaprasza: „Czym naprawdę jest osiędbanie” (prowadzenie: Aga Kozak – dyrektorka programowa Instytutu Dobrego Życia; panelistki: Lidia Popiel, Basia Tworek, Renata Chmielewska) 

14.30-16 – projekcja filmu „Słodki koniec dnia”

Warsztat „Osiędbanie”

Warsztat „Jak mówić, by nas słuchano”

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. TUTAJ możesz się zapisać

Organizatorami są: „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy”, Instytut Dobrego Życia. Współorganizatorami są: Miasto Lublin i Forum Kobiet Lublina.

Partnerzy lokalni: OSM Krasnystaw, Chrzanowscy Development Sp. z o.o., w CHLEBAKu bakery shop, Hampton by Hilton oraz POL-SKONE Sp. z o.o.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem