"Nauczyciel na całe życie" to hasło zakończonego właśnie ogólnopolskiego konkursu na opowieść o niezwykłej relacji mistrz - uczeń. Finał dziś w Lublinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na konkurs przysłaliście prawie 550 opowieści. Przede wszystkim o nauczycielach i nauczycielkach, ale także o rodzicach, dziadkach, szefach albo przyjaciołach. O wszystkich, którzy przez wiele lat albo tylko przez moment zostawili w Was coś, co pomaga żyć.

W niezwykłej relacji mistrz –uczeń są bowiem momenty wieczne, które pracują w nas całe życie. I nie zawsze zamykają się w słowach, czasami ważne są gest, spojrzenie, uścisk. O tym pisze Maja Dobkowska, autorka opowieści, która zdobyła w naszym konkursie pierwsze miejsce. Właśnie tej historii w interpretacji aktorki Anny Zachciał, muzyka Marcina Dymitera i artysty wizualnego Ludomira Franczaka wysłuchamy dziś na żywo podczas gali finałowej III edycji Akademii Opowieści. Uroczystość odbędzie się dziś w siedzibie Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, który jest partnerem całego przedsięwzięcia i organizatorem wydarzenia.

Zaczynamy o godz. 17 spotkaniem, które jest poświęcone lubelskim nauczycielom. W programie m.in. reportaż Katarzyny Michalak o zmarłej dwa lata temu polonistce z III LO Beacie Nowak, prezentacja okolicznościowego wydania gazety PA.RA oraz wręczenie podziękowań lubelskim nauczycielom.

Po przerwie kawowej rozpoczniemy galę Akademii Opowieści i podsumowanie konkursu „Nauczyciel na całe życie”. Najważniejszym punktem programu będzie wręczenie nagród autorom trzech zwycięskich prac. Jednak wspaniałych opowieści było o wiele więcej, jury miało bardzo trudny wybór. – Nauczyciel zostaje z nami na całe życie. Te historie chwytają za gardło. I nie puszczają – mówiła tuż po obradach jury wicenaczelna „Wyborczej” Aleksandra Klich.

Najciekawsze opowieści opublikowaliśmy w specjalnym dodatku do „Gazety Wyborczej”, który będzie dostępny nieodpłatnie podczas dzisiejszej gali w Bramie Grodzkiej, na którą wszystkich gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

Najciekawsze opowieści o nauczycielach, które przyszły na konkurs przeczytacie na stronie Akademii Opowieści

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem