Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nauczyciele przerwali zajęcia po zaleceniu dyrektora szkoły Grzegorza Lecha.

- W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem, podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć od godz. 10 11 marca 2020 roku do dnia 13 marca 2020 r. Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy mieli na tyle jasną sytuację, aby móc podjąć dalsze kroki. Proszę także na bieżąco śledzić moje komunikaty - informuje na stronie placówki dyrektor liceum Grzegorz Lech.

Dyrektor podkreślił, że swoją decyzję oparł o § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późniejszymi zmianami).

- Podjąłem taką decyzję, ponieważ otrzymałem informację, że od jutra zostaną zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach w Lublinie. Wziąłem pod uwagę fakt, że mamy uczniów z terenów zagrożonych oraz to, że miałem wiele telefonów od rodziców zdezorientowanych sytuacją, którzy nie wiedzą, jak postępować - tłumaczy „Wyborczej" dyrektor Lech.

Nauczyciele polecili uczniom, by poszli prosto do domów. Odradzili chodzenie po galeriach handlowych i podróżowanie komunikacją miejską.

Przypominamy - potwierdzono już drugi przypadek zakażenia koronawirusem na Lubelszczyźnie. To kobieta w wieku od 50 do 60 lat z Janowa Lubelskiego, która we wtorek zgłosiła się do szpitala w Janowie Lubelskim. Stamtąd została przetransportowana do SPSK nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica. Jej stan zdrowia jest stabilny. Kobieta mogła zostać zakażona przez syna, który niedawno wrócił na Lubelszczyznę z Wielkiej Brytanii. Zakażona kobieta nie ma żadnego związku z 50-letnim mężczyzną z Niedrzwicy Dużej, pierwszą ofiarą koronawirusa na Lubelszczyźnie.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.