Decyzją sanepidu pracownicy sądu rejonowego w Janowie Lubelskim mają zostać poddani kwarantannie. Sąd będzie zamknięty przez dwa tygodnie. Ma to związek z wykryciem koronawirusa u kobiety z Janowa Lubelskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kobieta z Janowa Lubelskiego zgłosiła się we wtorek do szpitala w tym mieście. Ma ponad 50 lat. Z Janowa została przetransportowana do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK 1 w Lublinie. Informację o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa potwierdził wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Kobieta mogła zostać zakażona przez syna, który niedawno wrócił na Lubelszczyznę z Wielkiej Brytanii. Służby sanitarne i wojewoda nie zdradzają, gdzie pracowała kobieta. Jednak decyzją sanepidu pracownicy sądu rejonowego w Janowie Lubelskim będą poddani kwarantannie.

„Zawiadamia się, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim i zarządzeniu obowiązkowej kwarantanny w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 działalność Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim została zawieszona od dnia 10 marca 2020 roku do dnia 24 marca 2020 roku" - czytamy w komunikacie na stronie sądu.

Zakażona koronawirusem kobieta jest drugą pacjentką w województwie. Pierwszy pacjent trafił do szpitala w Bełżycach w poniedziałek wieczorem. Ma 53 lata. Jego stan jest ciężki. Mężczyzna jest w stanie śpiączki farmakologicznej i oddycha z pomocą respiratora. W środę rano wojewoda Lech Sprawka mówił, że jego stan jest minimalnie lepszy.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem