Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W związku z pierwszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w województwie lubelskim, ZTM w Lublinie podejmuje kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Wzorem innych miast, od czwartku, 12 marca do odwołania zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej - informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Decyzja to efekt wniosków kierowców miejskich autobusów i trolejbusów oraz samych pasażerów komunikacji miejskiej. Chodzi o zminimalizowanie kontaktu między jednymi i drugimi, a w efekcie nieprzenoszenie wirusa.

Władze ZTM zachęcają do kupowanie biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W Lublinie można korzystać z kilku z nich - moBILET, mPay, SkyCash, biletem.pl, jakdojade, GoPay czy też w biletomatach znajdujących w autobusach lub na przystankach. - W przypadku biletów okresowych zalecamy ich zakup za pośrednictwem sklepu internetowego. Istnieje również możliwość zakupu biletów za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych. Jednocześnie rekomendujemy ograniczenie osobistych wizyt w Biurze Obsługi Klienta i Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie - dodaje Justyna Góźdź.

W lubelskiej komunikacji miejskiej nadal wyłączone są "ciepłe guziki" służące do otwierania drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu z pojazdów. Kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach i sami otwierają wszystkie drzwi. - Ponadto, wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt - przypomina Justyna Góźdź.

O koronawirusie bez sensacji i paniki . Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy z powodu epidemii koronawirusa zrezygnujesz z wychodzenia do pubów i klubów?

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem