W szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej wstrzymane zostały planowe zabiegi, lekarze nie będą przyjmowali pacjentów w poradni specjalistycznej. Ma to związek z wykryciem kolejnych przypadków koronawirusa w województwie lubelskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do środy w Polsce wykryto 31 przypadków koronawirusa. Dwa z nich w województwie lubelskim - jeden w Bełżycach, drugi w Janowie Lubelskim. Dwójka pacjentów jest w ciężkim stanie.

W związku z koronawirusem wojewoda lubelski wydał decyzję o postawieniu w stan podwyższonej gotowości epidemiologicznej 11 szpitali w województwie w tym dwóch w Lublinie. Chodzi o SPSK 4 oraz Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej.

Koronawirus. Wstrzymane przyjęcia i wizyty, zakaz odwiedzin

W związku z tą decyzją oraz aby nie narażać pacjentów na zakażenie koronawirusem dyrekcja lecznicy przy al. Kraśnickiej wprowadziła dodatkowe obostrzenia dla pacjentów i ich rodzin. Od czwartku w szpitalu nie będą wykonywane zabiegi planowe. Lecznica będzie pracowała tylko w trybie ostrym, tzn. przyjmowani i operowani będą pacjenci z zagrożeniem życia lub zdrowia. Hospitalizowane osoby, które nie są w takiej sytuacji, zostaną wypisane do domu.

- Wstrzymujemy też do odwołania wszystkie wizyty w poradni specjalistycznej, a także działanie punktu pobrań do badań laboratoryjnych. To miejsce, w którym codziennie gromadziło się około stu osób. Wolimy dmuchać na zimne, stąd ta decyzja - informuje Andrzej Ciołko, rzecznik szpitala przy al. Kraśnickiej.

Do odwołania wstrzymane są też odwiedziny pacjentów przez bliskich. - Informacja o tych obostrzeniach będzie umieszczona drzwiach wejściowych do szpitala. Bardzo prosimy wszystkich pacjentów i ich rodziny do stosowania się do powyższych wytycznych - dodaje Andrzej Ciołko.

Koronawirus. Podwyższona gotowość w 11 szpitalach

Jak jest w innych szpitalach? W SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego nie zdecydowali się na takie obostrzenia jak w placówce przy al. Kraśnickiej. Pacjenci na razie otrzymują tylko ankiety przesiewowe. W przypadku gdy zgłaszają objawy chorobowe, np. przypominające przeziębienie, szpital zmienia termin przyjęcia do kliniki.

Wśród pozostałych szpitali w województwie w stan podwyższonej gotowości postawiono szpitale w Janowie Lubelskim, Łęcznej, Kraśniku, Świdniku, Bełżycach, Bychawie, Rykach, Opolu Lubelskim i Lubartowie.

O koronawirusie bez sensacji i paniki . Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem