Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Jest wśród nich czworo mieszkańców Lubelszczyzny. To członkowie rodziny 53-letniego mieszkańca Niedrzwicy Dużej pod Lublinem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

53-letni mieszkaniec Lublina trafił do szpitala w ostatni poniedziałek. Do dziś przebywa on w szpitalu w podlubelskich Bełżycach. Jego stan zdrowia wciąż traktowany jest jako bardzo ciężki. Z tego powodu nie może zostać przetransportowany kliniki w Lublinie.

Koronawirus Lublin. Zakażona rodzina z Niedrzwicy Dużej

Mężczyzna prawdopodobnie został zakażony przez 23-letniego syna, studenta UMCS, który w drugiej połowie lutego przebywał we Włoszech.

KORONAWIRUS W POLSCE. CZYTAJ NEWSLETTER WYBORCZEJ

To właśnie 23-latek jest kolejną osobą zakażoną koronawirusem. Oprócz niego na oddziale zamkniętym szpitala SPSK nr 1 przebywa jego matka, pracownica szkoły w Niedrzwicy Dużej, oraz siostra i brat 23-latka, studentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także uczeń szkoły podstawowej. Stan zdrowia zakażonej czwórki jest dobry.

Koronawirus Lublin. Sześć osób zakażonych

W sumie na Lubelszczyźnie zakażonych koronawirusem jest już sześć osób.

Oprócz rodziny z Niedrzwicy Dużej także pracownica sądu w Janowie Lubelskim. Stan zdrowia kobiety uważany jest za ciężki. Oddycha ona za pomocą respiratora.

W Polsce zakażone koronawirusem są już 44 osoby.

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cała szkoła oraz wszyscy którzy mieli kontakt powinni natychmiast być przebadani na obecność koronowirusa a cała okolica poddana kwarantannie.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Bali się nie tej zarazy, co trzeba...
  Niedrzwica to chyba jedno z miejsc "bez".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Czy w celach prewencyjnych moglibyście Państwo napisać na którym wydziale UMCS studiuje pacjent? Pozdrawiam
  @swen
  Ekonomia. Informacje na facebooku UMCS.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Przede wszystkim kwarantanna a testy po kilku dniach.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Na jakim wydziale UMLub studiuje siostra?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Uchylić RODO - gdy chodzi o zdrowie publiczne, to obowiązkowo powinny być ujawniane dane osobowe osób zakażonych (imię i nazwisko), wtedy każdy mógłby ocenić, czy i u niego zachodzi podejrzenie zakażenia.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4