Do siedmiu wzrosła liczba osób z koronawirusem w województwie lubelskim. W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej zakażonej osobie na Lubelszczyźnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Liczba pacjentów z koronawirusem rośnie każdego dnia. W piątek rano Ministerstwo Zdrowia podało, że jest siedem nowych przypadków w całej Polsce, w tym jeden w Lublinie. To oznacza, że w kraju jest już 58 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Jedna osoba – kobieta z Poznania – zmarła.

W Lublinie jest siedmioro pacjentów. To pięcioosobowa rodzina z Niedrzwicy Dużej oraz kobieta z Janowa Lubelskiego. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnym chorym. - Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego. Stan osoby jest dobry. Osoba przebywa na oddziale zakaźnym w SPSK1 w Lublinie - informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. I dodaje: - Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów.

Dwie z zakażonych osób są w ciężkim stanie. Oddychają z pomocą respiratora. Cztery osoby przechodzą zakażenie bez widocznych objawów.

O koronawirusie bez sensacji i paniki . Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Niech UE lub rzad podmie wreszcie racjonalną decyzję- ujawniać personalia chorych, nie po to aby tych nieszczęśników stygmatyzować, ale by znajomi i bliscy wiedzieli czy mieli z tymi osobami kontakt i czy powinni poddawać się kwarantannie!
już oceniałe(a)ś
9
1