Koronawirus na Lubelszczyźnie. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły połączenia do Tel Awiwu i część lotów do Warszawy. Na tym nie koniec. Węgierski Wizz Air zapowiada zawieszenie połączenia z Lublina do Oslo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wczoraj Port Lotniczy Lublin poinformował o decyzji LOT-u, który zawiesił połączenia do Tel Awiwu (Izrael) do 26 marca. Także w czwartek narodowy operator przekazał informacje o anulowaniu przylotów i wylotów z i do Warszawy zaplanowanych na 26 i 27 marca.

Koronawirus. Lotu do Oslo zawieszone

Z kolei dzisiaj rano PLL poinformował o anulowaniu lotów do Oslo od 18 do 29 marca. Jest to związane z decyzją norweskich władz, które wprowadziły surowe środki mających zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii.

EPIDEMIA KORONAWIRUSA. SERWIS SPECJALNY WYBORCZEJ.PL

To nie wszystko. – Pasażerowie rejsu W6 2079 do Oslo Torp w dniu 15.03.2020 będą poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie po przylocie na lotnisko docelowe zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez rząd Norwegii. Linie lotnicze Wizz Air informują, że pasażerowie, którzy zrezygnują z podróży w tym dniu, nie będą uprawnieni do uzyskania zwrotu, transportu alternatywnego lub zakwaterowania – czytamy na facebookowej stronie Portu Lotniczego Lublin.

Wszystkie pozostałe rejsy z i do lubelskiego lotniska odbywają się zgodnie z planem. - Prosimy jednak o sprawdzanie bieżącej informacji o statusie rejsu na stronach linii lotniczej oraz monitorowanie informacji przesyłanych przez przewoźnika na Państwa telefony komórkowe - informuje w komunikacie PLL.

Koronawirus. Port Lotniczy Lublina informuje

-  Wszyscy pasażerowie rejsów przylatujących do Lublina będą poddawani kontroli temperatury na pokładzie samolotu przed jego opuszczeniem. Kontrola będzie dokonywana przez uprawniony personel lotniska i służb państwowych z wykorzystaniem środków ochrony osobistej.

- Wszystkich pasażerów przylatujących prosimy o współpracę z personelem pokładowym przewoźnika oraz o wypełnienie kart identyfikacyjnych pasażera, które będą Państwu wręczone przez personel pokładowy.

Koronawirus. Port Lotniczy Lublina apeluje

- o zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej, przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk z użyciem mydła i/lub środków dezynfekujących dostępnych na terenie terminalu;

- o ograniczenie ilości osób odprowadzających i odbierających lub, jeżeli jest to możliwe, o zrezygnowanie z przyjazdu takich osób na lotnisko;

- o zgłaszanie wszelkich problemów zwłaszcza dotyczących stanu zdrowia własnego lub innych pasażerów do personelu lotniska lub służb państwowych.

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem