Miasto prosi mieszkańców o ograniczenie wizyt w lubelskich urzędach i wprowadza zmiany. Najważniejsze z nich dotyczą załatwiania spraw w Wydziale Komunikacji oraz organizacji pracy. Podjęte działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek Urząd Miasta Lublin zawiesił tymczasowo nakładanie kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

"Kary nie będą naliczane osobom, którym 30-dniowe terminy do załatwienia spraw upływają od 12 marca 2020 r. do odwołania" - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego UM.

Sprawy z zakresu działania Referatu Rejestracji i Oznaczania Pojazdów Wydziału Komunikacji, takie jak: rejestracja pojazdu, rejestracja czasowa pojazdu, wyrejestrowanie pojazdu, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym, wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego, zgłoszenie zbycia pojazdu, można załatwiać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej PWPW

"Za pośrednictwem korespondencji pocztowej można również załatwić sprawy takie jak wydanie zaświadczenia lub wyrejestrowanie pojazdu. Osoby, które czekają na odbiór stałego dowodu rejestracyjnego, proszone są o przesłanie pozwolenia czasowego na adres Wydziału Komunikacji, ul. Czechowska 19a, 20-072 Lublin. Decyzje o rejestracji pojazdów wraz z dowodami rejestracyjnymi wysyłane będą za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany przez Państwa adres" - dodaje Głazik.

Od poniedziałku nastąpi także zmiana godzin pracy. Urząd będzie czynny dla klientów w godz. 7.30-15.30, z wyjątkiem Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który w poniedziałki będzie czynny w godz. 9-17, oraz Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych, który będzie czynny w godz. 8-16.

UM prosi jednocześnie wszystkich lublinian o ograniczenie wizyt w urzędach, w tym w Biurach Obsługi Mieszkańców. Zalecane jest załatwianie spraw drogą elektroniczną bądź telefoniczną (infolinia 81 466 1000). Warto też pamiętać, że od poniedziałku nieczynne będą puBOM-y przy ul. Wojciecha Żywnego 8 i ul. Władysława Jagiełły 10.

Również od poniedziałku będzie zablokowany system kolejkowy Q-Matic. Skargi, wnioski i petycje można składać tylko elektronicznie bądź za pomocą operatora pocztowego. 

Podjęte działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem