Są trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Infomację podała rano rzeczniczka wojewody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy z tych osób pochodzą z województwa lubelskiego.

Epidemia koronawirusa. Newsletter Wyborczej.pl

Pierwszy z pacjentów to osoba w przedziale wiekowym 60-70 lat z powiatu zamojskiego. Drugi ma między 40 a 50 lat. Także jest z powiatu zamojskiego. Natomiast trzecia osoba jest niepełnoletnia. Pochodzi z powiatu lubelskiego.

Wszyscy pacjenci mieli wcześniej kontakt z osobami zakażonymi. - Stan wszystkich osób jest dobry - informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Obecnie na terenie województwa stwierdzono 21 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna z osób zmarła. Natomiast w całym kraju jest 205 potwierdzonych przypadków zakażenia. Pięć z tych osób zmarło. Ostatnią z nich jest 57-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Wałbrzychu. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, pacjent miał choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem