Plebiscyt Supermiasta. Przez ostatnie 30 lat Lublin zmienił się nie do poznania. Wspólnie z Czytelnikami wyłoniliśmy 12 wydarzeń, inwestycji czy procesów społecznych, które najbardziej przyczyniły się w tym czasie do rozwoju miasta. Głosujcie!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wybór dwunastki to dopiero pierwszy etap naszego plebiscytu. Teraz z tej listy chcemy wybrać jedno wydarzenie, które będzie największym sukcesem 30-lecia. W tym momencie rola redakcji się kończy. Teraz wszystko w rękach naszych Czytelników. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia.

Zapraszamy do głosowania i do podróży w czasie. Warto sobie przypomnieć jaką drogę przebyliśmy od 1990 r. W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Utworzenie samorządów, wzmocnionych następnie reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski. 

Głosowanie potrwa do 30 kwietnia - wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa. Wyniki ogłosimy 8 maja. A 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie.

Regulamin plebiscytu Supermiasta

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Te sondaż jakiś przewrotno-ironiczny? Gdzie tu sukcesy? Drogi ekspresowej jeszcze nie ma, zresztą to nie tylko sukces Lublina, Port Lotniczy, wiadomo, Arena, także: koncert Italo-Disco, i disco-polo, ze 2-3 koncerty światowej sławy gwiazd. Rewolucja w komunikacji :gdy Prezydent zmniejszył częstotliwość kursów i wróciły lata 80-te czekając na autobus i ocierając się w tłoku o pasażerów? Podobno już zwiększono częstotliwość, ale teraz znowu zmniejszono, mimo że logika w czasie epidemii nakazałaby zwiększyć. Zresztą w tym temacie co miesiąc jakaś zmiana! Szkoda że w sukcesach nie ma pierwszego lokalnego referendum, którego wynik nie został uznany przez radnych! Ja głosuje na Teatr NN. Ich dzieło pozostanie na wieki.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1