Na izolatoria i miejsca zbiorowej kwarantanny zostały przeznaczone hotele albo szkolne bursy. Jeśli w nich przebywacie, napiszcie do nas jakie panują w nich warunki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na terenie województwa lubelskiego działają izolatoria, które są pewnego rodzaju poczekalnią - dla osób z podejrzeniem koronawirusa, od których już została pobrana próbka do badania. W izolatoriach przebywają też pacjenci z już stwierdzonym wynikiem pozytywnym, ale bez objawów albo z objawami niewielkimi, które nie stanowią zagrożenia życia i zdrowia.

Izolatoria są po to, by odciążyć oddziały zakaźne. W Lublinie powstały dwa: w hotelu Huzar przy ul. Spadochroniarzy oraz w Domu Studenta nr 1 przy ul. Chodźki 11. Są także w takich miejscowościach, jak Biała Podlaska (hotel Delfin), Biłgoraj (Zajazd Nadrzecze), Chełm (hotel Kamena), Łuków (internat Medycznego Studium Zawodowego) czy w Tomaszowie Lubelskim (Hotel Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”). W Nałęczowie izolatorium mieści się w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym.

Poza tym działają także miejsca zbiorowej kwarantanny, dla osób które nie mają możliwości odbycia jej w domu. W Lublinie przeznaczono na nie bursy szkolne.

Nasz adres: redakcja@lublin.agora.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem