Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ośmiu bohaterów, osiem stołów, osiem obrusów, osiem opowieści i osiem przedmiotów. Migranci przywieźli je stamtąd — z kraju pochodzenia i zainstalowali do nowego życia tutaj w Polsce.

- Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ich wychodzenie z niewidzialności odbywa się na naszych oczach. Możemy nie tylko poznać ich życie, ale także usłyszeć, jak mówią do nas w swoim ojczystym języku - opowiada o wystawie Marta Sienkiewicz ze Stowarzyszenia Homo Faber.

Otwarcie wystawy nie jest przypadkowe, zaplanowane na 11 listopada w Dzień Niepodległości Polski jest symbolicznym włączeniem w przestrzeń narodowego święta nowych mieszkańców i mieszkanek.

Start wydarzenia zaplanowano na godz. 18. W związku z obostrzeniami, filmy wokół gotowej instalacji wystawowej zostaną wykonane wcześniej i pokazane w zmontowanej formie.

11 Listopada o 18 na profilu Stowarzyszenia Homo Faber i stronie www.hf.org.pl pojawi się pierwsza część filmu z jedną historią nagraną wokół przedmiotu umieszczonego na stole. Codziennie, przez 8 dni, o 18 będzie odbywać się premiera jednej historii.

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Lublin.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.