Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pamiętny koncert zorganizowali spontanicznie studenci historii działający w samorządzie uczelnianym KUL. Autorka reportażu rozmawia z nimi po latach i dowiaduje się, jak ważne to było wydarzeniu w ich życiu. Z ich pomocą próbuje odtworzyć atmosferę tamtych lat, kiedy najbardziej brakowało nam wolności.

15 grudnia o godz. 18 w Studiu im. Budki Suflera, w cyklu "Na własne uszy" spotkanie z Katarzyną Michalak oraz prezentacja jej reportażu "Śpiewajcie Wolność!". W spotkaniu będzie można uczestniczyć online.

Streaming na profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Joan Baez to jedna z najbardziej utytułowanych artystek muzyki folk. W 1969 była gwiazdą festiwalu w Woodstock. Była inspiracją dla wielu muzyków. To dzięki niej Bob Dylan wykonał swoje pierwsze kroki na scenie folkowej. Joan Baez była nie tylko pieśniarką, ale także aktywistką na rzecz wolności. W latach 60. stała się ikoną walki o prawa człowieka w USA. Wystąpiła m.in. przed przemówieniem Martina Luthera Kinga w czasie słynnego Marszu na Waszyngton. Aktywnie protestowała przeciw wojnie w Wietnamie. Od 1980 r. wspierała ruch „Solidarności”. W filmie Agnieszki Holland „Zabić księdza”, inspirowanym postacią Jerzego Popiełuszki, zaśpiewała utwór „The Many Crimes Of Cain”.

Katarzyna Michalak – reportażystka Radia Lublin. Uprawia głównie feature, czyli reportaż artystyczny – gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury, muzyki i filmu. Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach europejskich.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.