"Śpiewajcie Wolność" - to tytuł reportażu radiowego o legendarnym koncercie Joan Baez, który odbył się w 1985 r. w Lublinie. Prezentacja audycji i spotkanie z autorką 15 grudnia o godz. 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pamiętny koncert zorganizowali spontanicznie studenci historii działający w samorządzie uczelnianym KUL. Autorka reportażu rozmawia z nimi po latach i dowiaduje się, jak ważne to było wydarzeniu w ich życiu. Z ich pomocą próbuje odtworzyć atmosferę tamtych lat, kiedy najbardziej brakowało nam wolności.

15 grudnia o godz. 18 w Studiu im. Budki Suflera, w cyklu "Na własne uszy" spotkanie z Katarzyną Michalak oraz prezentacja jej reportażu "Śpiewajcie Wolność!". W spotkaniu będzie można uczestniczyć online.

Streaming na profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Joan Baez to jedna z najbardziej utytułowanych artystek muzyki folk. W 1969 była gwiazdą festiwalu w Woodstock. Była inspiracją dla wielu muzyków. To dzięki niej Bob Dylan wykonał swoje pierwsze kroki na scenie folkowej. Joan Baez była nie tylko pieśniarką, ale także aktywistką na rzecz wolności. W latach 60. stała się ikoną walki o prawa człowieka w USA. Wystąpiła m.in. przed przemówieniem Martina Luthera Kinga w czasie słynnego Marszu na Waszyngton. Aktywnie protestowała przeciw wojnie w Wietnamie. Od 1980 r. wspierała ruch „Solidarności”. W filmie Agnieszki Holland „Zabić księdza”, inspirowanym postacią Jerzego Popiełuszki, zaśpiewała utwór „The Many Crimes Of Cain”.

Katarzyna Michalak – reportażystka Radia Lublin. Uprawia głównie feature, czyli reportaż artystyczny – gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury, muzyki i filmu. Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach europejskich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem