W siedzibie Caritasu Archidiecezji Lubelskiej przedstawiciele browaru przekazali 200 toreb z produktami spożywczymi o długim terminie przydatności do spożycia. Do podopiecznych Caritasu trafiały głównie podstawowe artykuły przydatne w każdej kuchni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Nasza firma od lat angażuje się w życie naszego regionu. Przed wybuchem epidemii działania firmy w tym zakresie przyjmowały w szczególności formę sponsorowania inicjatyw kulturalnych i klubów sportowych z Lubelszczyzny. Teraz, gdy tak wiele zmieniło się w naszym otoczeniu, firma zintensyfikowała akcje służące lokalnej społeczności - tłumaczy dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. Andrzej Rutkowski.

Oprócz wsparcia dla Caritasu Archidiecezji Lubelskiej lokale firmowe Perły - Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotują potrawy na śniadanie wielkanocne dla potrzebujących organizowane w sobotę, 3 kwietnia przez Caritas. Łącznie firma zapewni ciepły posiłek dla 500 osób.

- Myślę, że dla tych kilkuset osób, do których dzięki współpracy Browaru Perła i lubelskiego Caritasu trafi nasz dar serca, będzie to bardzo wymierne wsparcie, które pozwoli im stworzyć namiastkę prawdziwych świąt – mówi dyrektor Rutkowski.

I dodaje: - Mogę zadeklarować, że Browar Perła będzie w dalszym ciągu wspierać mieszkańców naszego miasta i regionu w tym trudnym dla wszystkich okresie. Zapewniam, że już niedługo będziemy mogli poinformować o naszej kolejnej inicjatywie.

Inicjatywy pomocowe Browaru Perła w czasie pandemii

Wiosną zeszłego roku Perła kupiła specjalistyczny ambulans dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Puławska placówka po przekształceniu w szpital jednoimienny na początku epidemii była centrum walki z koronawirusem w naszej części kraju.

Perłowa Pijalnia Piwa oraz Perła Sport Pub - włączyły się w akcję #Wzywamyposiłki, dostarczając darmowe posiłki pracownikom Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.

Do honorowych krwiodawców i wolontariuszy trafiło 500 paczek – upominków od marki Perła. 

W listopadzie Perła była partnerem akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcającej studentów do oddawania krwi.

Pomoc od Perły otrzymali właściciele lokali gastronomicznych serwujących piwo Perła. Dwukrotnie, tj. na początku epidemii oraz jesienią, po ponownym zwiększeniu poziomu restrykcji, browar odebrał od nich wszystkie nienaruszone beczki, zwracając pieniądze.

W okresie przedświątecznym (Boże Narodzenie) browar po raz pierwszy wsparł podopiecznych Caritasu Archidiecezji Lubelskiej, przekazując 500 potrzebującym paczki żywnościowe, a Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotowała 400 porcji świątecznego bigosu dla uczestników Wigilii Miłosierdzia Caritas.

Mimo pandemii Perła podtrzymała współpracę sponsorską ze wszystkimi wspieranymi wcześniej klubami sportowymi z Lublina i regionu. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem