Zdjęcie fotoreportera lubelskiej "Wyborczej" znalazło się w finale prestiżowej nagrody. Przedstawia psy ze schroniska przy ul. Metalurgicznej 5, które cieszą się na widok człowieka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Laureatów Grand Press Photo 2020 poznamy 13 maja, podczas internetowej transmisji.

Grand Press Photo. 44 zdjęcia pojedyncze

Do konkursu zgłoszono w tym roku 4517 zdjęć wykonanych między 1 kwietnia 2020 roku a 31 marca 2021 roku. Oceniane były one w pięciu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w czterech kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland. 

Ostatecznie do finału nominowano 44 zdjęcia pojedyncze, 10 reportaży i cztery projekty dokumentalne, wykonane przez 57 autorów. Zdjęcie Jakuba Orzechowskiego jest nominowane w kategorii zdjęcia pojedyncze – środowisko.

Trwa także głosowanie na Nagrodę Internautów, w którym wybrać można najlepszą pracę spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy pojedynczych oraz fotoreportaży. Wszystkie nominacje dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl, a panel do głosowania na Nagrodę Internautów na Press.pl. Głosowanie widzów potrwa do 12 maja do godziny 23.59.

Jakub Orzechowski od 20 lat zajmuje się zawodowo robieniem zdjęć. W przeszłości pracował jako fotoreporter dla dwóch dzienników ogólnopolskich, kilku wydawców lokalnych oraz agencji fotograficznych. Obecnie związany jest z lubelską "Wyborczą".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oddałem głos. Polecam czytelnikom, ale konkurencja jest mocna.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0