Lublin przejmą kobiety! Stanie się tak za sprawą kolejnego spotkania z cyklu "Kobiety wiedzą, co robią", organizowanego przez redakcje "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" w partnerstwie z władzami Miasta Lublina. Termin: Sobota, 4 września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serdecznie zapraszamy 4 września, od godziny 11 do Chatki Żaka (ul. Idziego Radziszewskiego 16 w Lublinie). Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak liczba miejsc - ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: kwcr@agora.pl

Kobiety na Medal

Spotkanie zaczniemy od uhonorowania wspaniałych lublinianek – kobiet odnoszących sukcesy w nauce, biznesie, kreujących lubelską kulturę, wrażliwych społecznie, w sposób szczególny zaangażowanych w czasie pandemii. Zwyciężczyniom plebiscytu „Kobiety na Medal" wręczymy nagrody.

Następnie zapraszamy na spotkanie z psycholożką, członkinią Rady Ekspertek i Ekspertów Instytutu Dobrego Życia – Joanną Chmurą, która w rozmowie z wicenaczelną „Wysokich Obcasów" Moniką Tutak-Goll opowie m.in. o tym, jak odzyskać równowagę po porażce oraz jak troszczyć się o samą siebie.

Kolejnym ważnym tematem, który podejmie Monika Tutak, jest ubóstwo menstruacyjne, które – wbrew pozorom – nie jest tematem odległym Polkom, zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet z krajów dotkniętych skrajną biedą. „Bez trudu o trudnych dniach" to tytuł rozmowy z Anną Samsel z Fundacji Dominiki Kulczyk, która we współpracy z redakcją „Wysokich Obcasów" realizuje akcję związaną z przeciwdziałaniem wykluczeniu menstruacyjnemu.

Kobieca twarz biznesu

Nie zabraknie też rozmów o kobiecej twarzy biznesu. Wśród prelegentek m.in. Dorota Warakomska – z zawodu – dziennikarka, z pasji – trenerka, doradczyni, coachka i mentorka, od lat zajmująca się szkoleniami z obszaru wystąpień publicznych, autorka książki „Śmiało. Mów własnym głosem". Rozmowę poprowadzi Anna Dudek – dziennikarka „Wysokich Obcasów".

Ostatni panel poświęcimy zdrowiu. O profilaktyce, znaczeniu szybkiej reakcji na niepokojące sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm, naszych, często zgubnych nawykach żywieniowych, aktywności fizycznej – z ekspertkami w tej dziedzinie rozmawiać będzie Katarzyna Owczarek – dyrektorka programowa projektu „Kobiety wiedzą, co robią".

Zwieńczeniem naszego spotkania będzie koncert Łukasza Jemioły.

Części panelowej towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu szkoły Tango-Lublin.Pl. Wystąpią Monika Wierzchowska i Paweł Gmur. Będzie również możliwość wykonania szczepienia przeciwko COVID-19 oraz badania mammograficznego.

Partnerzy projektu Wyborcza.pl
Partnerzy projektu Wyborcza.pl  .

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem