Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Mówimy stanowcze: NIE! Nie dla mediów partyjnych! Nie dla ograniczania prawa do informacji! Nie dla wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej!" - piszą organizatorzy wtorkowej demonstracji, czyli lubelski Komitet Obrony Demokracji.

Za kilka dni projekt Lex TVN, odrzucony przez Senat, trafi ponownie pod obrady Sejmu i może zostać, jak poprzednio, przegłosowany. Dlatego 14 września w wielu miastach Polski, także w Lublinie działacze KOD organizują pikiety „Wolne media – Wolna Polska w Europie".

- W Lublinie zapraszamy na pikietę pod biurem PiS przy ulicy Królewskiej 3 w Lublinie - mówi Magdalena Bielska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego KOD. - Po przejęciu przez rząd Polska Press, atak na TVN to kolejny krok do ograniczenia istnienia wolnych i niezależnych mediów, naszego konstytucyjnego prawa do wolności, wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Demonstranci protestują też przeciwko stanowi wyjątkowemu, wprowadzonemu na terenach przygranicznych, który ma na celu odcięcie obywatelek i obywateli od wiedzy o wydarzeniach na granicy oraz o losach uchodźców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.