O emigrantach, imigrantach oraz uchodźcach rozmawiać będą: Anna Dąbrowska, prezeska Stowarzyszenia "Homo Faber", oraz Maciej Duszczyk, profesor UW. Spotkanie poprowadzi Wojciech Samoliński. Zapraszamy w piątek 3 grudnia o godz. 17 do auli klasztoru Dominikanów w Lublinie przy ul. Złotej 9.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Migranci, przybysze z innych krajów, zjawisko obecne od kilkudziesięciu lat w Europie, pojawiło się także w Polsce, choć inaczej niż w innych krajach. Mimo iż liczba migrantów w Polsce jest relatywnie wysoka, niewiele wiemy o ich sytuacji. Niepokojące są informacje o kryzysach migracyjnych, a w ostatnich miesiącach - o potężnym kryzysie humanitarnym.

Klub Tygodnika Powszechnego w Lublinie zaprasza w piątek na spotkanie pod hasłem "BYŁEM PRZYBYSZEM...". O emigrantach, imigrantach oraz uchodźcach rozmawiać będą: Anna Dąbrowska, prezeska Stowarzyszenia „Homo Faber" w Lublinie, oraz Maciej Duszczyk, profesor UW, członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmowę poprowadzi Wojciech Samoliński.

CZYTAJ TAKŻE: Zaczęliśmy wycofywać się z błędów. Rozmowa z Maciejem Duszczykiem

- Naszych gości chcielibyśmy zapytać nie tylko o źródła obecnego dramatu na wschodniej granicy, ale też o przebieg oraz skutki ruchów migracyjnych w Europie i w Polsce, o integrację migrantów w krajach osiedlenia, o zmiany społeczne wywołane migracją oraz o politykę migracyjną w ogóle. Będziemy szukać odpowiedzi nie tylko na pytania o moralne aspekty postępowania z migrantami, ale także o to, co trzeba robić, by migrantom skutecznie pomagać systemowo - jako państwo, samorząd, obywatele czy Kościół - mówi Wojciech Samoliński.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia (piątek) o godz. 17 w auli klasztoru Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem