W poniedziałek, 7 lutego o godz. 19 odbędzie się spotkanie online z udziałem ks. prof. Alfreda Wierzbickiego oraz jego obrońców w zakończonym kilka dni temu postępowaniu dyscyplinarnym przed komisją KUL.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek komisja dyscyplinarna KUL wydała orzeczenie w sprawie ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Duchowny nie zostanie ukarany. - Nie mija moja gorycz, że w ogóle doszło do postępowania dyscyplinarnego - komentował całą sprawę ks. Wierzbicki.

Przypomnijmy, że ks. prof. Wierzbickiemu zarzucono m.in., że jego wypowiedzi medialne szkodzą misji uczelni. Oficjalny komunikat KUL mówił, iż przedmiotem postępowania są obraźliwe wypowiedzi w stosunku do innych wykładowców, lekceważenie obowiązków wykładowcy uczelni oraz podważanie fundamentów nauki Kościoła.

- "Sprawa Wierzbickiego" budzi zrozumiałe zainteresowanie środowisk katolickich i naukowych w całym kraju, a jej znaczenie wydaje się daleko wykraczać poza KUL - czytamy na stronie organizatora wydarzenia. - Z tego względu Klub „Tygodnika Powszechnego" w Lublinie chce zaprezentować przebieg owego postępowania oraz szczegóły oskarżenia podczas spotkania online, z udziałem ks. prof. Alfreda Wierzbickiego oraz trzech jego obrońców - ks. prof. Andrzeja Szostka, prof. Piotra Olesia i mec. Tomasza Przeciechowskiego. Swoją obecność zapowiedział też Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny "Więzi", która "sprawę Wierzbickiego" od początku relacjonuje na swym portalu.

Spotkanie zaplanowano na godz. 19 w dniu 7 lutego na platformie Webex. Dyskusję poprowadzi Wojciech Samoliński z Klubu „Tygodnika Powszechnego" w Lublinie.

Linki do spotkania:
https://www.facebook.com/klubtygodnika/videos/ - trzeba wybrać opcję "na żywo"

lub:

https://www.facebook.com/klubtygodnika - z chwilą rozpoczęcia spotkania na stronie pojawi się post z dołączoną relacją ze spotkania.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem