We wtorek o godz. 17 na placu Litewskim będzie można wyrazić swoją solidarność z Ukrainą. Godzinę później w barwach ukraińskich zaświeci się Arena Lublin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Dzisiaj (wtorek, 22 lutego) o godz. 17 na placu Litewskim odbędzie się spotkanie mieszkańców Lublina, w tym obywateli Ukrainy, którzy na co dzień studiują i pracują w naszym mieście. Spotkanie organizowane jest przez środowiska ukraińskie we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. Będzie to symboliczna forma wsparcia i wyrażenie solidarności z Ukrainą - zapowiada Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Dodaje, że w geście solidarności z Ukrainą od wtorku do niedzieli o godz. 17 iluminacje na placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. Dodatkowo we wtorek o godz. 18 w barwach ukraińskich zaświeci się również Arena Lublin.

Wtorkowa manifestacja to społeczna oddolna akcja mieszkańców Lublina. - Włączają się w nią coraz to nowsze podmioty i osoby. Spotykamy się dziś, żeby wyrazić swój apel do środowiska międzynarodowego, żeby zaczęło zdecydowanie działać. Kolejne akty agresji na Ukrainie ze strony Kremla pokazują, że zamiary wprowadzenia sankcji to w głównej mierze pustosłowie, taka retoryka od dawna niczego nie wnosi - mówi Aleksandra Zińczuk, jedna z organizatorek. Na placu Litewskim będzie konsul generalny Ukrainy w Lublinie oraz żołnierze z Brygady Polsko-Litewsko-Ukraińskiej. "Przyjdźcie swoją obecnością wesprzeć Ukrainę" - zachęcają organizatorzy w mediach społecznościowych. 

We wtorek 22 lutego odbędzie sie w Lublinie akcja solidarności z Ukrainą
We wtorek 22 lutego odbędzie sie w Lublinie akcja solidarności z Ukrainą  materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem