Jakie są wasze ulubione zielone miejsca w Lublinie i w regionie? Czekamy na zgłoszenia tylko do niedzieli.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Moje ulubione zielone miejsce w Lublinie to górki czechowskie. Jest to cudowne miejsce, w którym można zaszyć się z dala od miejskiego zgiełku i odetchnąć świeżym powietrzem. Wspaniały teren pełen ptaków, zwierząt, owadów i roślinności – dzikiej przyrody w najpiękniejszym wydaniu. Szczególnie bliskie memu sercu są górkowe ptaki, które od lat podglądam i fotografuję. Polecam każdemu miłośnikowi przyrody!" – napisała nasza Czytelniczka Elżbieta Krysińska.

Zróbmy wspólnie listę zielonych miejsc. Tym bardziej że tego rodzaju zakątki czasem bezpowrotnie znikają pod nowe inwestycje. Jednak to, że ktoś zwróci na nie uwagę, może pomóc je ochronić.

To wcale nie muszą być duże parki. Ulubionym zielonym miejscem może zostać także niewielki skwer, o którym warto opowiedzieć chociażby po to, by nie zniknął. Czekamy na propozycje czytelników.

Jakie jest wasze ulubione miejsce? Czekamy na zgłoszenia zarówno z Lublina, jak i regionu. Gdzie najchętniej chodzicie na spacery? Jaka trasa jest najlepsza na rowerową wyprawę? Które miejsca pokazujecie swoim gościom z innych regionów? A może jakieś niesamowite zielone miejsca kryją się gdzieś w ogródkach działkowych i warto byłoby otworzyć je dla szerszego grona odbiorców? Być może jakiś wycinek miasta na miano ulubionego zielonego miejsca zasługuje dopiero od niedawna za sprawą rewitalizacji, którą przeszło. Może jest to jedno z „Miejsc dla Ciebie" urządzanych w ramach Zielonego Budżetu?

Na propozycje czekamy do 8 maja. Piszcie na adres: supermiasta@lublin.agora.pl.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy dziewięć propozycji z Lublina i kolejnych dziewięć z regionu. W głosowaniu wskażecie swoje ulubione miejsca. Plebiscyt Supermiasta i Superregiony zakończy uroczysta gala z udziałem prezydentów miast, marszałków województw.

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem