Chcemy oddać głos dzieciom, by swoimi pracami mogły opowiedzieć o rzeczach dla nich ważnych - mówi Agata Sztorc-Gromaszek z Galerii Labirynt, jednego z partnerów rodzinnego konkursu "Lublin. Trzy Wymiary".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkurs plastyczny "Lublin. Trzy Wymiary" organizowany w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia programu Rodzina Trzy Plus

Organizatorzy konkursu plastycznego postawili sobie za cel pobudzanie świadomości na temat roli rodziny oraz zwrócenie uwagi na znaczenie więzi rodzinnych w życiu człowieka. Chcą też popularyzować wiedzę o Lublinie.

- Zależy nam, by wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta promować takie wartości jak rodzina, przyjaźń, wsparcie i tolerancja. Niezwykle ważna jest też integracja międzypokoleniowa. Projekt "Lublin. Trzy Wymiary" jest doskonałą okazją, by zwrócić uwagę na tak istotne rzeczy w życiu każdego człowieka - mówi Sławomir Skowronek, dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Projekt ma wymiar edukacyjny

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz ze swoimi opiekunami. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie pomnika lub obiektu miejskiego. Każdy uczestnik zastanowi się też nad tym, co i dlaczego chciałby upamiętnić oraz gdzie w Lublinie mogłaby stanąć jego praca. Wcześniej wszyscy obejrzą prezentację dotyczącą lubelskich monumentów. Pojawią się na niej zarówno bardziej tradycyjne pomniki, jak i rzeźby, które znajdują się w przestrzeniach modernistycznych, jak np. na LSM-ie.

- Ten projekt ma także wymiar edukacyjny. Będziemy rozmawiać o tym, co to jest pomnik i po co się go stawia w przestrzeni publicznej. Bardzo ważną częścią tego konkursu jest to, by dzieciaki same opracowały coś, co będzie dla nich ważne - tłumaczy Agata Sztorc-Gromaszek. Warsztatowicze zostaną wyposażeni w przybory do wykonania prac plastycznych i będą pracować na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 4 czerwca w Galerii Labirynt w trzech turach: godz. 11-12, godz. 12.30-13.30 oraz godz. 14-15.

Dla zwycięzców vouchery zakupowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 1 czerwca wysłać zgłoszenie uczestnictwa na adres mailowy biuro@lublin.agora.pl oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Liczba uczestników jest ograniczona, a rejestracja trwa do wyczerpania puli miejsc. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Do 8 czerwca jury oceni prace w dwóch kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat oraz od 10 do 12 lat. W obu przypadkach na autorów najlepszych prac czekają vouchery zakupowe do Centrum Handlowego Lublin Plaza o wartości 400, 200 oraz 100 zł. Wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca w Galerii Plaza. Tam też stanie wystawa z wyróżnionymi pomnikami i obiektami. Dla wszystkich autorów prac plastycznych przewidziano dyplomy potwierdzające udział w konkursie. Dodatkowo "Gazeta Wyborcza" przekaże uczestnikom konkursu komplety malowanek.

Organizatorem konkursu "Lublin. Trzy Wymiary" jest "Gazeta Wyborcza Lublin", współorganizatorem jest Urząd Miasta Lublin a partnerami są Galeria Labirynt, Centrum Handlowe Lublin Plaza oraz OSM Krasnystaw.

REGULAMIN KONKURSU >>> TUTAJ

Lublin. Trzy Wymiary
Lublin. Trzy Wymiary  mat. prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem