Żółto-niebieskie flagi i przyśpiewki z trybun - tak kibice żużla pokazali swoje zniecierpliwienie w sprawie budowy nowego stadionu. Ratusz deklaruje, że obiekt będzie, ale nie mówi, skąd weźmie pieniądze na inwestycję

W środę, pod hasłem "Nowy stadion dla Lublina" na placu Litewskim zebrali się kibice żużla. "Czy masz już dość: walki o bilety przed każdym meczem, czekania na kolejne działania w kierunku powstania nowego stadionu, konieczności przychodzenia na stadion dwie godziny przed meczem? Jeśli tak, to przyjdź. Wszyscy na żółto!"- zachęcali organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych. Manifestacja miała być wyrazem zaniepokojenia zbyt wolnym tempem budowy nowego stadionu żużlowego. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
TAK - potrzebna jest PRESJA przeciwko budowie Tego stadionu w tym miejscu za gigantyczne pieniądze. Bedzie to także presja - przeciwko podwyżkom za parkowanie, podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej i innym cenom (np. baseny miejskie), podwyżkom podatków od nieruchomości, cenom wody i opłatom za wywóz nieczystości. Bo nie oszukujmy się - te gigantyczne pieniądze trzeba skąd wziąć i WSZYSCY się będziemy składali na inwestycję, z której będzie korzystał prywatny klub (a nie ma mowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w tej inwestycji) i rzesza, fakt wiernych fanów, tego nieekologicznego sportu (ciekawe skoro niedługo ma w/g UE zakazany sprzedaż aut spalinowych, czy nie zakażą tego sportu, tak jak zaprzestano zabijania byków w Hiszpanii). Jeśli już - potrzebna presja na zrealizowanie obietnic wykonywania budżetu obywatelskiego i przebudowa (zapewnie znacznie tańsza) stadionu przy Zygmuntowskich.
@ato
Ales sie sprezyl z rana, a ludzie i tak maja pis w doopie
już oceniałe(a)ś
1
0
@Rc99
Ale tu nie chodzi o PIS, kto inny decyduje o tej budowie i o przyszłości naszego miasta i mieszkańców
już oceniałe(a)ś
2
0
@ato
Nie istnieje ŻADEN racjonalny powód, dla którego Lublin miałby ponosić koszty tej inwestycji. Niestety lobby żużlowe w tym mieście jest silne, a zdanie obywateli - płatników podatków jest lekceważone (vide: górki czechowskie). Ile procent mieszkańców Lublina stanowią kibice tej dyscypliny?
już oceniałe(a)ś
4
0
Brane są pod uwagę różne możliwe scenariusze finansowania realizacji inwestycji poprzez pozyskanie dofinansowania". Moim zdaniem , fundusze powinny być zabezpieczone juz na etapie zlecenia projektu, bo po co wydawać pieniądze na projekt, na który nie będzie pieniędzy (istnieje przecież sporządzony nie za darmo projekt przebudowy stadionu przy Zygmuntowskich, zresztą ta przebudowa a nią budowa nowego stadionu miała ruszyć w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego 2018 - cyt. " Remont stadionu żużlowego i modernizacja szkoły urszulanek to dwa projekty, które na pewno zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego".) NIE wierzę, że ten "MIŚ" naszych czasów zostanie zbudowany za ok. 200 mln. zł. W Lublinie, nie wiem z jakiego powodu, od dawna, ogromna liczba przetargów ma cenę znacznie niedoszacowaną w stosunku do cen rynkowych (i to w przetargach). Przypominam, że niedawno ratusz odwołał inwestycję - budowę urzędu bo nie miał dość pieniędzy, niemniej - z uwag na okoliczności - tamtą decyzję uważam za całkiem słuszną, gdyż wygrała firma która zaoferowała ok. 80 mln w przetargu a po, zażądała dodatkowe 20 mln. Wybrano jednak najtańszą ofertę, mimo że inni oferenci lepiej - jak się okazuje - oszacowali koszt i pewnie budowa już by ruszyła za ok. 90 mln (oferty konkurencji. Warbud S.A. - 98,1 mln zł, TORPOL S.A. - 87,5 mln zł, ERBUD - 86,4 mln zł, MIRBUD - 94,7 mln zł, UNIBEP - 89,1 mln zł, BUDIMEX - 82,6 mln zł.)
Poprzednio był problem z wyborem wykonawcy mostu przy ul. Żeglarskiej . Urzędnicy oszacowali koszt na 16 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na ponad 36 mln zł.
już oceniałe(a)ś
7
0
Powinno być referendum miejskie w sprawie budowy tego stadionu!
już oceniałe(a)ś
6
0
Kilkuset kibicow zuzla terroryzuje kilkusettysieczne miasto.Wzywam prezydenta do opamietania.Dosc juz zbednych inwestycji w tym miescie.Nie bede ich tu wyliczal bo to wstyd dla wlodarzy tego miasta.Zabetonowany Plac Litewski otwiera ta liste.Tuz za nia lotnisko i Arena.Teraz aktualnie realizowany dworzec bez analizy ekonomicznej jego oplacalnosci.
już oceniałe(a)ś
2
0