Sieć Biedronka ciągle milczy w sprawie otwarcia sklepów w niedziele. Wiemy jednak, że część pracowników już dostała wytyczne, jak postępować. W sobotę w sklepach zostaną ustawione stoiska z książkami.

O tym, że Biedronka planuje otwarcie kilkuset sklepów w kraju w niedziele, informowaliśmy w środę. Zbulwersowani pracownicy przekazali nam, że sieć planuje obejść zakaz handlu, stając się czytelniami. Około 600 sklepów ma być otwartych już w tę niedzielę, czyli 7 sierpnia. W przyszłą może być ich o 300 więcej.

Biuro prasowe Biedronki na pytania o to, czy planuje otworzyć sklepy w niedziele i na jakiej zasadzie mają funkcjonować, nie odpowiedziało nam od wtorku. Oficjalnie z powodu dużej liczby zapytań. Jednak o tym, że jest to już przesądzone, powiedzieli nam pracownicy sieci oraz związkowcy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zamiast zrobić prostą zmianę w prawie i uchwalić, że praca w niedzielę jest wynagradzana podwójnie, to PiS woli się bawić w ciuciubabkę z wielkimi sieciami, które zawsze będą krok do przodu. Żenada
  @sama.prawda.czlowieku
  Tu chodzi o zasady. W Niemczech są podobne przepisy i żadna portugalska sieć nie robi takich numerów
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @samochodoza
  Tu chodzi o Dudę. Nie o Prezydenta Dudę. O Dudę od Kacperka ! Nie o żadne zasady.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Praca w niedziele w handlu powinna byc wysoko wynagrodzona. Beda chetni
  @kamila gwiazda
  Lepiej wstawić dużo kas samoobsługowych, towar na półki wyłożyć w soboty.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Chcę wolnego handlu.
  Każdego dnia w tygodniu.
  Niech pracownik otrzyma specjalny dodatek. Niech do paragonu doliczany będzie jakiś procent. Do opracowania.

  Ale nie brałbym udziału w takim cyrku, jaki organizuje biedra, bo to nawet nie jest sprytne rozwiązanie, lecz żenujące nieskończenie.
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  To państwo już całkiem niepoważne się zrobiło za sprawą rządzącej durnoty.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  To nie solidarność i grupa nawet kilkudziesięciuu tysięcy ?wściekłych? pracowników tylko jak zwykle działania kościoła spowodowały ten Idiotyczny przepis. Rozpaczliwie szukają metody żeby zagonić ?wiernych? do kościoła i temu miał służyć ten zakaz. Kościół poszedł po to rękami solidarności. Tak naprawdę mniejsza cześć pracowników handlu detalicznego była za likwidacja w handlu. Mieliśmy super wolny rynek. Ale to nic jak ktoś napisał wyżej zawsze znajdzie się ktoś kto obejdzie system.
  @Makob7
  Bzdura. Większość pracowników sklepów ma w dupie Kościół, chce tylko spędzać niedzielę z rodziną, a nie w pracy. I całym sercem popierają bezwzględny zakaz handlu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @j.wronski
  a dlaczego ja mam robić zakupy wtedy, kiedy pracownikom handlu jest wygodniej pracować, a nie wtedy, kiedy mam czas i ochotę?
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @nj
  Bo jesteś tępym ..ujem?
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Co za mania szkodzenia ludziom! Sklepy są dla wygody ludzi i mają być otwarte bez żadnych ograniczeń. Mało komu krasnoludki wszystko dostarczają pod nos.
  @Pl11
  A pracownicy tych sklepów to już nie ludzie? Czemu chcesz im szkodzić? Nie zasługują na wygodę w postaci spędzenia niedzieli ze swoją rodziną?
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @j.wronski
  A pracujący ludzie w gastronomii ci nie przeszkadzają? W kinach, barach, pubach, dyskotekach? Na stacjach benzynowych? Że o szpitalach czy strażakach i służbach mundurowych nie wspomnę? Czemu oni wszyscy nie mają mieć prawa do dnia wolnego? W każdą niedzielę powinniśmy zamknąć WSZYSTKO na 4 spusty i siedzieć w domu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @cykada.
  To w sobotę - u niektórych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeżeli, to co proponuje Biedronka z wypożyczaniem tych książek to nie fejk, to jest to po prostu komedia. Kreatywność menadzerów Biedronki made in Poland.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  W imię czego rządzący doprowadzają do parodii prawa?
  Chcieli wprowadzić niedziele bez handlu, powinni być konsekwentni ( handel detaliczny jak zabroniony, to wszędzie bez Obajtków, właścicieli sklepów itd).
  Moim zdaniem sklepy powinne być otwarte a pracownicy za pracę w niedzielę powinni dostać dodatek co najmniej 150% i dzień wolny w tygodniu ( jak ktoś uważa, że go nie będzie stać, to niech nie otwiera ).
  już oceniałe(a)ś
  7
  0