"Plan B" organizatorów aukcji Pride of Poland się nie powiódł. Tajemniczy kupiec z RPA nie zapłacił za wylicytowane i nieopłacone przez klienta z Francji klacze. To już druga nieudana próba ich sprzedaży.

Słynna aukcja Pride of Poland odbyła się w połowie sierpnia w Janowie Podlaskim. Zakończyła się skandalem, bo Francuz Thierry Barbier, który wylicytował klacze za blisko milion euro, okazał się zupełnie niewiarygodnym klientem. W środowisku był znany z niewywiązywania się z umów.

Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele organizatora aukcji – Polskiego Klubu Wyścigów Konnych – także mieli tego świadomość. Mimo tego przez długi czas pozwolili mu licytować. Dopiero później Francuzowi odebrano tabliczkę. Ostatecznie Barbier za konie nie zapłacił, o czym pierwsza poinformowała „Wyborcza".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przejęcie przez PiS stadniny koni w Janowie to symbol upadku polskiego państwa.
  @zwinka1
  Po czorta w ogóle potrzebna Polsce (albo jakiemukolwiek innemu krajowi) państwowa hodowla koni? Ułanów już nie mamy, w polu też się ich nie używa. Może by tak jeszcze założyć państwową hodowlę psów - owczarków (oczywiście polskich nizinnych, broń boże niemieckich)? Potrzebne to państwu dokładnie tak samo, jak te konie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  @hubba_hubba
  Zarabiano na tym i to sporo to raz. Dwa - to kwestia tradycji którą konserwatyści tak cenią. Równie dobrze można zapytać po co komu Teatr Wielki albo Dar Młodzieży. Prawda?
  I jeszcze w Gdyni "Błyskawica" stoi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @hubba_hubba
  A co Polsce szkodziło mieć słynną w świecie hodowlę koni arabskich ??? To musiały tam wleźć PiSubraty i stadninę rozłożyć ? Jak wszystko ?!?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ta stadnina jest metaforą całej Polski pod rządami chciwych przygłupów z PIS.
  już oceniałe(a)ś
  85
  0
  Cała ta szopka powinna nazywać się "Pierd of Poland"
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  Coś mmi się wydaje, że to była ustawka: Dajemy tabliczkę niewypłacalnemu Francuzowi - i przy wieczornych Wiadomościach Polacy będą pękać z dumy! A potem... Kogo obchodzi co będzie potem?
  @cez12

  Przeciez po przejeciu SK Janów Podlaski przez #dojnazmiana juz w 2016 byla afera z podstawionymi "slupami" na aukcji, proba sprzedazy "pod stolem" oraz podwojnej licytacji klaczy Emira.

  Przypomne, ze prezes Marek Trela, za ktorego aukcja w 2015 zarobila 4,3 miliona euro i mial 3,2 milionow na plusie w 2015, zostal zwolniony przez Jurgiela z PiS dyscyplinarnie za "niegospodarnosc". :/
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  PiS-iory wszystkie możliwe stanowiska w kraju powierzyli ludziom prymitywnym,tępym,niedouczonym,prostakom,którzy potrafią tylko kraść,kłamać,kombinować!Tak jest w całym kraju!Rządy tych tępych prostaków cofają nas cywilizacyjnie przynajmniej o dwie dekady!Ktoś jednak tych durniów posłał do fabryki na Wiejską w Warszawie!Jeszcze większe prostaki,durnie i matoły!
  @prenumeratorzy@gmail.com
  Bandyci, łajdacy i przygłupy faktycznie wstali z kolan, innym przystawiono pistolet do skroni. Widać większość społeczeństwa zalicza się do tej pierwszej grupy skoro utrzymuje się takie poparcie dla totalnego nierządu... albo wszystkie te dane są sfałszowane.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  W przyszłym roku mogą śmiało organizować "Shame of Poland 2023"
  @jac_l_w
  Shame of Poland trwa od końca 2015 roku,
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Czas na "Plan C" pana prezesa. Następnie na plany z kolejnymi literkami, a na koniec, przy planie Z, stadniny dopłacą temu, kto klacze zechce zabrać. Chyba że wiekowe zwierzaki już tego nie dożyją.
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  Plan "B" jak "burdel".
  @bambulibambolak
  no a na końcu "Z"... ZERO
  już oceniałe(a)ś
  1
  0