Już ponad 15 tys. zł trzeba zapłacić za dwuosobową kolację z Januszem Palikotem na jeziorze oraz wspólny lot balonem. Pieniądze trafią oczywiście na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A co się znalazło na innych lubelskich aukcjach?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku dowodzona przez Jurka Owsiaka fundacja zbiera pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń do walki z sepsą. Choć do wielkiego finału zostało jeszcze kilka dni, internauci już teraz prześcigają się w licytowaniu przedmiotów wystawionych na charytatywne aukcje Allegro.

Ogromną popularnością cieszy się zaproszenie na kolację z Januszem Palikotem na jeziorze Jaczno wraz z przelotem balonem dla dwóch osób. „Jako gospodarz obiecuję, że zadbam o niepowtarzalną atmosferę, najlepsze jedzenie, pozytywne emocje i ciekawe tematy do długiej rozmowy" – zachęca Palikot. Zainteresowanie jest duże, a aktualna cena przekroczyła już 15 tys. zł.

Przy licytowaniu warto pamiętać, że Jaczno znajduje się na Suwalszczyźnie, prawie 400 km od Lublina. Na jezioro wszyscy wypłyną zbudowaną specjalnie na tę okazję tratwą. „Tam podejmę Cię fantastycznym jedzeniem, doskonale dobranym alkoholem i przyjazną rozmową. W ramach spotkania zaoferuję Ci też przelot balonem nad okolicą, by pokazać uroki krajobrazu i wypić aperitif w wyjątkowych okolicznościach przyrody" – zapewnia Palikot.

WOŚP: kolacja z zawodniczkami i sportowe gadżety

Dobrą kolację można też zjeść z wybraną piłkarką ręczną drużyny MKS Funfloor Lublin. Spotkanie odbędzie się w restauracji Za Kulisami. Za taką przyjemność trzeba zadeklarować przynajmniej 450 zł. Inna okazja na rozmowę z zawodniczkami lubelskiej drużyny może się nadarzyć podczas ich oficjalnego treningu. Udział w nim także można wylicytować na Allegro – obecnie to min. 162,5 zł.

Tradycyjnie już finał WOŚP jest okazją do zdobycia koszulek z autografami ulubionych sportowców. Za T-shirt z podpisami zawodników i trenera klubowego mistrzów Polski 2022 na żużlu – Motoru Lublin – trzeba zapłacić przynajmniej 210 zł (choć zapewne cena końcowa będzie duża wyższa). „Trzy godziny czekania w kolejce po podpisy, ale dla Jurka Owsiaka i jego Orkiestry warto" – pisze właściciel aukcji.

Do wylicytowania są także koszulki z autografami zawodników: Polskiego Cukru Startu Lublin, MKS-u Funflooru Lublin, LUK-u Lublin oraz Edachu Budowlanych Lublin. Inne sportowe gadżety związane z Lublinem to m.in. kolekcjonerski szalik i czapka zimowa drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin, bluzy z logotypem klubu AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie czy karnet VIP MKS Funfloor Lublin na sezon 2022/23.

Zostać radiowcem na jeden dzień

Interesująco zapowiada się trening wspinaczkowy dla dwóch osób z zawodnikami sekcji wspinaczki sportowej AZS-u UM Lublin. „Zawodnicy sekcji mogą się pochwalić osiągnięciami na poziomie krajowym w zawodach akademickich, a nowoczesna ścianka wspinaczkowa z pewnością dostarczy niemałych emocji" – piszą pomysłodawcy aukcji. 

Jak będzie wyglądał taki trening? Rozpocznie się ogólnorozwojową rozgrzewką z elementami mobilizacji i ćwiczeniami ukierunkowanymi typowo pod trening wspinaczkowy. W części teoretycznej uczestnicy zapoznają się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa podczas wspinania oraz asekuracji odgórnej „na wędkę". Następnie będą mogli poćwiczyć asekurację w parze pod czujnym okiem instruktora.

Aukcje WOŚP to także okazja, by na jeden dzień zostać radiowcem. Taką ofertę przygotowało Akademickie Radio Centrum w Lublinie. „Sprawdź się w jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych na Lubelszczyźnie, którego fale codziennie towarzyszą tysiącom mieszkańców. Przygotuj i zredaguj serwisy informacyjne w popołudniowym programie »Godziny Szczytu«. Spędź dzień w studiu emisyjnym i reżyserce, poznając tajniki doświadczonych redaktorów" – czytamy w opisie licytacji.

Miłośnicy fotografii powinni zainteresować się wystawioną na Allegro sesją portretową poprzedzoną makijażem, której efektem będzie portret autorsko opracowany graficznie, wydrukowany na szlachetnym papierze oraz oprawiony w ramę. Sesję wykona Rafał Goral, właściciel studia fotograficznego Atelier Portretu w centrum Lublina. Autorką makijażu będzie Beata Oleszek, dyplomowana charakteryzatorka oraz makijażystka.

Listę lubelskich licytacji uzupełniają kalendarze, vouchery na warsztaty oraz karnety na zabiegi.

Wylicytuj jedynkę „Tygodnika Lublin"

Kolejny rok z rzędu z WOŚP gra „Gazeta Wyborcza". Nie tylko zapowiadamy i relacjonujemy związane z finałem wydarzenia, ale też sami zbieramy pieniądze. Już po raz trzeci proponujemy coś wyjątkowego – pierwszą stronę lokalnego wydania „Wyborczej".

Osoba, która zadeklaruje najwyższą stawkę, będzie mogła na naszej piątkowej jedynce zaprezentować siebie, swoją firmę, swoją pasję lub ulubione zakątki w mieście. Licytacja pierwszej strony odbywa się pod adresem: wyborcza.pl/wosp. Jej hasło to: „Stwórz razem z nami pierwszą stronę tygodnika lokalnego »Gazety Wyborczej«". A to dlatego, że artykuły i zdjęcia powstaną we współpracy z dziennikarzem i fotoreporterem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem