Lubelska "Wyborcza" znowu gra razem z Orkiestrą Owsiaka. Na licytację wystawiliśmy okładkę "Tygodnika Lublin". Osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę, zostanie bohaterem lub bohaterką pierwszej strony w jednym z lutowych wydań.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Link do naszej aukcji znajdziesz tutaj: AKCJA WOŚP. Licytacja pierwszej strony „Tygodnika Lublin". Weź udział i pomóż chorym dzieciom.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. W tym roku WOŚP po raz pierwszy nie zbiera dla osób w określonym wieku, ale na sprzęt, który posłuży wszystkim. Będą to nowoczesne urządzenia, które pozwolą na szybszą diagnostykę sepsy. Przy tej chorobie wyjątkowo mocno liczy się czas. Jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w szpitalach.

„Gazeta Wyborcza" jak co roku gra razem z WOŚP. Nie tylko zapowiadamy i relacjonujemy związane z finałem wydarzenia – ale też sami zbieramy pieniądze. Już po raz trzeci proponujemy coś wyjątkowo: pierwszą stronę lubelskiego magazynu „Wyborczej".

Osoba, która zadeklaruje najwyższą stawkę, będzie mogła na naszej piątkowej „jedynce" zaprezentować siebie, swoją firmę, swoją pasję czy ulubione zakątki w mieście. Licytacja pierwszej strony odbywa się pod hasłem „Stwórz razem z nami pierwszą stronę magazynu lokalnego Gazety Wyborczej". A to dlatego, że artykuł i zdjęcia powstaną we współpracy z dziennikarzem i fotoreporterem. Licytacja zakończy się 29 stycznia.

Kto był bohaterem naszej okładki?

W 2021 roku, gdy po raz pierwszy „Wyborcza" wystawiła na licytację okładki tygodników lokalnych, tę lubelską wylicytował Andrzej Kompiel, właściciel agencji reklamowej AK Media Dystrybucja. To "nałogowy wygrywacz", który pomaga ludziom. - Kiedyś podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyłem jednocześnie w tysiącu aukcji. Bardzo się w to zagłębiłem, ale zależało mi na podbijaniu kwot, by potem jak największe pieniądze trafiały na konto fundacji. Myślę, że w ten sposób zwiększyłem w sumie pulę zebranych pieniędzy o jakiś milion złotych - mówił w rozmowie z "Wyborczą".

W ubiegłym roku bohaterem okładki został prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, która kształci także w Lublinie, prowadząc tutaj studia podyplomowe. W akcjach WOŚP bierze udział od wielu lat. - Uczestniczę w licytacjach, wrzucam pieniądze do puszek, sam funduję rozmaite, nietypowe niespodzianki na aukcje pomocowe organizowane przez Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku upiekłem pizzę, którą wylicytował jeden z moich studentów. Stres był większy niż na egzaminach, bałem się, że wyjdzie zakalec, ale na szczęście ciasto niczym nie ustępowało temu z Neapolu. Jedynie salami się przypaliło - wspominał.

Link do naszej aukcji znajdziesz tutaj: AKCJA WOŚP. Licytacja pierwszej strony „Tygodnika Lublin". Weź udział i pomóż chorym dzieciom.

ZASADY PUBLIKACJI

1. Materiał zostanie stworzony we współpracy z lokalną redakcją „Gazety Wyborczej"; tekst, fotografie itp. składające się na materiał podlegają akceptacji redakcji i zwycięzcy aukcji.

2. W materiale nie mogą się pojawić przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy.

3. Materiał nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Gazety Wyborczej".

4. W materiale nie mogą się pojawiać przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje lub prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich.

5. Materiał musi spełniać standardy obiektywizmu.

6. Planowany termin publikacji – luty 2023 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem