Rozpoczynamy audyt wszystkich spraw, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie - informuje "Wyborczą" nowy szef tej jednotki Cezary Maj. Jest wśród nich sprawa Romana Giertycha, brata komendanta głównego policji od afery vatowskiej i byłego prezesa PKP Jakuba Karnowskiego.

Szef Prokuratury Regionalnej w Lublinie Jerzy Ziarkiewicz, zaufany Ziobry, został zdymisjonowany przez nowego prokuratora krajowego w poniedziałek 29 stycznia. Kilka dni wcześniej opisaliśmy, jak latami przetrzymywał w "zamrażarce" śledztwa nieprzychylne politykom PiS. Część materiałów prokuratorskich, co ujawniliśmy, trzymał m.in. w służbowym garażu prokuratury w Lublinie przy ul. Okopowej, co wywołało skandal.

Trzy dni po Ziarkiewiczu do dymisji podało się jego dwóch najbliższych współpracowników - szef Prokuratury Okręgowej w Lublinie Robert Malicki i jego odpowiednik z Zamościa Mariusz Rymarz. Obaj zrobili to w pośpiechu do tego stopnia, że o dymisjach nie wiedzieli ich rzecznicy prasowi.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Jeśli to się potwierdzi, to ten pan powinien spędzić 15 lat w pace. A potem liście grabić.
  już oceniałe(a)ś
  139
  0
  Było do przewidzenia, że łajdactwa ZEROWYCH szmaciarzy wypłyną kiedyś na powierzchnię. Cytując klasyka - ludzie "warto być przyzwoitym"
  już oceniałe(a)ś
  134
  0
  Dożywotni zakaz wykonywania zawodu to byłaby adekwatna kara dla Ziarkiewicza
  @Sep
  ? przecież to żadna kara - a oczywistość. Prokuratorem nie może być każdy. Wyobrazasz sobie, że posłem, prokuratorem czy sędzią jest przestępca?
  I od razu dodam - nawet jak jechał po kieliszku......
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Kolejny wspaniały kandydat Dojnej Zmiany w wyborach do PE :))
  @korab1
  Albo na więżnia politycznego.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Były prokurator w pierdlu, no no...nieczęsty przypadek. A na to się zanosi. Swoją drogą jakim trzeba być idiotą żeby tak się ,,podłożyć"? Na co tacy ludzie jak Ziarkiewicz liczą? Na bezkarność do końca świata za chwilowe profity? Nie dość że idiota to jeszcze bez wyobraźni.
  @nabuchdonozor
  Uwierzyli w tysiącletnią pis dzielnię, żmije kaczyńskiego.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @nabuchdonozor
  Ciekawe czy on sam wymyślił to "garażowanie spraw" jako nową procedurę czy działał tu w karalnej zmowie z ziobrami i innymi barskimi?
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @swistak
  Nieważne z kim i jak, ważne że dał się porobić jak dziecko.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Czy ten Chwast Prokuratury Polskiej poniesie karę za swoje zbójeckie działania wbrew prawu i zwykłej ludzkiej uczciwości. Skąd takie typy biorą się w takich Organach Państwa? Rozumiem to w Bandyckim Państwie tworzymy przez złodziei i bandytów kaczyńskiego, ale teraz trzeba toto rozliczyć!!!
  już oceniałe(a)ś
  66
  0
  Przecież to przestępca z listą przewałów większą jak mafia Vatowska
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Niech siedzi do usranej, kanalia, najlepiej z szymczykiem, nie bratem, a granatnikowym sługusem kryminalisty kamińskiego.
  już oceniałe(a)ś
  50
  0