Wiosną tego roku Intrograf wraz z innymi firmami rozpoczyna projekt - zazielenienia strefy ekonomicznej na Felinie. Obszary przewidziane do wielkiej rewitalizacji mają powierzchnię 17,4 hektara.

Pomysłodawcą projektu jest firma Intrograf. To dziś największa w Polsce drukarnia produkująca dla branży farmaceutycznej.

Firma działa w bardzo specjalistycznym segmencie rynku. Jest liderem w produkcji ulotek i opakowań farmaceutycznych. By oddać skalę wielkości, wystarczy powiedzieć, że tylko w zeszłym roku z firmy wyjechało ponad miliard opakowań kartonowych na leki i miliard ulotek przylekowych.

17 hektarów zieleni

Lubelska strefa na Felinie, gdzie dziś swoje fabryki ma ponad 50 firm, powstała w 2007 r.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Kwintesencja rządów w Mieście: strefa zieleni powstaje w strefie przemysłowej a w miejscu parku - osiedle na Górkach Czechowskich. Lublinianie - obudźcie się wreszcie! Czas na zmiany!
  @ato
  Park na górkach pojawił się nie tak dawno i nie podlega zabudowie. Przedtem była tam niedostępna dzicz, nieprzebyte chaszcze. Nawet psy nie chciały tam się zapuszczać. Kto tego nie widział jeszcze kilka lat temu, niech nie powtarza kłamliwych bzdur.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @jko
  NIe prawda. Teren ten od dawna był przeznaczony na park i jako tereny zielone sprzedany w 2000 r/ przez Wojsko -( zgadnijcie Państwo kto stał wtedy na czele delegatury SP w Lublinie) za niemal darmo za ok. bodajże 3 mln PLN (ok.100 ha o ile pamiętam) sprzedany deweloperowi.
  Z WIKI:
  "Na terenie Górek Czechowskich w 1992 roku planowano utworzenie rezerwatu florystyczno-krajobrazowego[13]. Jego powierzchnia miała wtedy wynosić ok. 21,4 ha. Ochroną miałyby być objęte zespoły wąwozów i muraw kserotermicznych z rzadkimi gatunkami roślin. Jednak jak dowiodły badania z 2018 roku, prowadzone przez grupę międzyuczelnianego, 15-osobowego zespołu przyrodników i urbanistów w ramach Biura Rewitalizacji powołanego przez Prezydenta Miasta Lublin, pod przewodnictwem prof. Mariana Harasimiuka, teren poligonu na górkach uległ w 50% degradacji, w dużej części spowodowanej ekspansją inwazyjnej rośliny – nawłoci. Zdaniem autorów raportu, projekt parku dla około 70% powierzchni Górek, pozostawiający 30% powierzchni pod zabudowę, zabezpieczy ten obszar przed dalszą degradacją, pod warunkiem, że projekt ten będzie uwzględniał waloryzację przyrodniczą i podjęte zostaną w ramach realizacji projektu działania zmierzające do poprawy stanu środowiska. ".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Brawo, panowie. Tak trzymać. Skoro miasto ma priorytety tylko deweloperskie, skoś musi...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0