Dzisiaj jedzenie to nie tylko zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych. To bardzo istotny element stylu życia, wpływający w równej mierze na nasz wygląd zewnętrzny, dobre samopoczucie i stan zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, co trafia na talerz. Niełatwo jednak przestrzegać założeń zdrowego trybu życia, kiedy na horyzoncie kusi także perspektywa rozwoju zawodowego, sprostania oczekiwaniom bycia idealnym rodzicem czy chęci rozwijania własnych pasji. Niektórzy znają jednak sposób na zmieszczenie tych wszystkich zadań w ramach jednego, tylko 24-godzinnego dnia. To catering dietetyczny, który cieszy się coraz większą popularnością. Osoby, które już go wypróbowały wiedzą, ile czasu pozwala zaoszczędzić. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji, powinni zapoznać się z ofertą firmy Heroes Diet, która teraz dowozi posiłki również na terenie Lublina.

Dlaczego dieta pudełkowa to dobry pomysł?

Jedni powiedzą, że to wygodnictwo. Jednak ci, którzy wiedzą, że życie warto sobie ułatwiać, z pewnością docenią to, że ktoś przejmie część ich obowiązków i zajmie się nimi z wprawą fachowca i zapleczem wiedzy naukowca. Za sukcesem firm cateringowych stoją bowiem dietetycy i profesjonalni kucharze, których zadaniem jest - krótko mówiąc - zdrowe i smaczne karmienie innych. Dieta pudełkowa ma wiele zalet. Po pierwsze, oszczędza nasz czas, ponieważ odejmuje z listy obowiązków każdego dorosłego zakupy, gotowanie i sprzątanie po przygotowaniu posiłków. Po drugie, zastępuje nas także w planowaniu, co zjemy na śniadanie, obiad czy kolację. Dzięki temu unikamy napadów głodu i sięgania w chwili słabości po szybką przekąskę, jak słodki batonik czy paczka chipsów. Co ważniejsze, nie musimy także stołować się na mieście, co w wielu przypadkach kończy się wypełnieniem żołądka fast foodem. Jedzenie na diecie pudełkowej to "obiadki jak u mamy", czyli dania stworzone od podstaw ze świeżych, nieprzetworzonych składników. Taki sposób odżywiania się - najbardziej naturalny i tradycyjny - jest natomiast najlepszy dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Catering dietetyczny nie tylko dla odchudzających się

Dawniej catering dietetyczny kojarzony był, jak sama nazwa wskazuje, z dietą. Tą automatycznie wiążemy natomiast z odchudzaniem. Catering dietetyczny od Heroes Diet oczywiście pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak ze względu na stałą, odpowiednią podaż kalorii, regularność posiłków oraz ich wyższą jakość. Kiedy dostarczamy organizmowi taką samą, odpowiednią ilość energii każdego dnia, nadmiar kalorii nie jest odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. Z kolei jedzenie o stałych porach usprawnia metabolizm, zapobiega głodzeniu się i podjadaniu pomiędzy posiłkami. Zdrowa żywność stanowi natomiast podstawę optymalnego pokrycia dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze, bez "faszerowania" organizmu toksynami i chemią w postaci konserwantów i wzmacniaczy smaku. Decydując się na taki sposób odżywiania, możemy oczekiwać, że schudniemy średnio od 0,5 do 1 kg tygodniowo, w zależności od naszych predyspozycji genetycznych, aktywności fizycznej i innych czynników. Jednak dieta pudełkowa nie służy jedynie utracie wagi. To także sposób na poprawę kondycji całego organizmu, odzyskanie energii do działania i dobrego samopoczucia. Jedząc smacznie i zdrowo, czujemy się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W końcu jedzenie powinno sprawiać przyjemność - tylko wtedy wytrwamy w dobrych postanowieniach i utrwalimy zdrowe nawyki. 

Catering nastawiony na jakość, nie na ilość 

Przeglądając oferty różnych firm cateringowych szybko zauważymy, że wiele z nich skupia się na zapewnieniu szerokiej oferty, która ma przyciągnąć klienta swoją różnorodnością. Łatwo jednak wyobrazić sobie, jak trudne może okazać się sprostanie oczekiwaniom wszystkich konsumentów, kiedy w ofercie firmy dostępnych jest nawet kilkadziesiąt różnych programów żywieniowych. Poszukując oferty nakierowanej bardziej na jakość niż na ilość, warto zajrzeć na stronę firmy Heroes Diet: https://heroes-diet.pl/dieta-pudelkowa/lublin. Znajdziemy tam cztery dobrze dopracowane menu: standardowe, bez ryb, wegetariańskie oraz wegetariańskie z rybami. Pierwszy plan żywieniowy świetnie sprawdza się zarówno na diecie, jak i w przypadku osób aktywnych fizycznie, zapracowanych czy po prostu chcących zadbać o zmianę swoich nawyków na lepsze. Każde menu podlega bowiem indywidualnej modyfikacji. W konsultacji z dietetykami firmy klienci mogą dostosować kaloryczność swojej diety do potrzeb organizmu i oczekiwań konsumenta, a skład wszystkich posiłków zostanie skomponowany tak, aby idealnie pokrywał zapotrzebowanie na wszystkie substancje odżywcze: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. 

Klient z realnym wpływem na jadłospis

Dla Heroes Diet opinie klientów mają znaczenie i realny wpływ na jakość kolejnych posiłków. W panelu klienta dostępna jest opcja oceny każdego otrzymanego dania. Dzięki temu konsument może wyrazić swoje zdanie na temat smaku potrawy, jej konsystencji czy ogólnych wrażeń konsumpcyjnych. To ważne, jeśli zależy nam na wyborze firmy, która stale rozwija się i doskonali, a przy tym nie pozostaje obojętna na głos konsumentów. 

Ciekawy program lojalnościowy

To, co powinno przekonać do oferty Heroes Diet osoby poszukujące najbardziej ekonomicznej diety pudełkowej, to program lojalnościowy firmy, który działa na dwa sposoby. Pierwszy z nich to stały rabat, który zdobywa każdy klient zamawiający jedzenie z dowozem na 20, 40, 60 i 90 dni. Oczywiście, zniżka rośnie na każdym z wymienionych etapów - najpierw wynosi 2%, a na końcu nawet 9%. Co ważne, najbardziej aktywni mogą wziąć udział także w programie polecającym. Każda polecona osoba, która również złoży zamówienie na dietę z dowozem, to dla stałego klienta 50 punktów, czyli 50 zł zniżki. Taką opcję docenią przede wszystkim ci, którzy lubią dzielić się swoim stylem życia i zachęcać do niego innych. 

Bezpieczeństwo, świeżość i dobry smak idą ze sobą w parze

Współczesny klient to klient wymagający, dlatego od diety pudełkowej często oczekuje jedzenia na poziomie restauracyjnym. Firmy cateringowe starają się sprostać tym wymaganiom, jednak bardzo często zapominają przy tym o innych ważnych kwestiach. Jedną z nich jest bezpieczeństwo i higiena przygotowywanych posiłków. Tymczasem potrawy od Heroes Diet powstają w centrum produkcyjnym z wdrożonym systemem HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli), gdzie korzysta się wyłącznie z urządzeń gastronomicznych z atestem PZH. To jednak nie wszystko, co wpływa na bezpieczeństwo posiłków z tego cateringu. Firma dba także o świeżość swoich dań, dlatego zakupu produktów spożywczych dokonuje dopiero w dniu przygotowania potraw na daną dobę, zaś gotowe pakiety rozwozi specjalnie przystosowanym do tego samochodem chłodniczym. Wszystko to sprawia, że jedzenie zachowuje idealny smak, konsystencję, aromat i przede wszystkim wszystkie wartości odżywcze. Na koniec warto zwrócić uwagę także na politykę firmy, która dąży do zminimalizowania problemu marnowania żywności, a to powinno inspirować każdego z nas.

Dieta, do której nie trzeba się zmuszać

Kluczem do wytrwania na diecie jest jej polubienie. Trudno natomiast polubić coś, co nam nie smakuje, nawet jeśli mamy świadomość, że jest dla nas dobre (bo zdrowe). Właśnie dlatego catering od Heroes Diet skupia się na różnorodności posiłków, które tworzy tak, aby były zdrowe od strony konstrukcyjnej, a smaczne od strony degustacyjnej. Codzienne menu każdego programu żywieniowego inspirowane jest kuchniami całego świata. Potrawy są dobrze doprawione, ale nie sztucznie wzbogacone - zamiast wzmacniaczy smaku stosuje się naturalne przyprawy i zioła. W jadłospisie jest także miejsce na "coś słodkiego", jako że wiele osób ma naturalnie wrodzoną słabość do słodyczy i to z nią najtrudniej jest im walczyć na diecie. 

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Zatem, czy dieta pudełkowa to wygodnictwo, czy sprytny sposób na pogodzenie aktywnego trybu życia z dbaniem o zdrowie i odzyskaniem wolnego czasu na przyjemności? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w ofercie Heroes Diet - cateringu dietetycznego dostępnego teraz również na terenie Lublina. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.