Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie lubelskim otrzymała agencja Big City Broker. „Na to wyróżnienie pracował cały zespół" – mówi Kamil Janas, właściciel biura.
embed

Co oznacza dla Pana, jako właściciela agencji, to wyróżnienie?

Kamil Janas, właściciel Big City Broker: Tytuł Lidera Nieruchomości to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Dlaczego? Bo pracował na nie cały zespół BCB przez cały rok. Każdy z doradców pracujących w naszej firmie musiał dołożyć wszelkich starań, aby jakość jego pracy wyróżniała się na tle konkurencji. To buduje poczucie wspólnego sukcesu, a, jak wiadomo, szczęście dzielone przeżywa się stukrotnie mocniej, również w sferze zawodowej.

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego taka inicjatywa jest tak ważna dla branży nieruchomości?

To konkurs ważny, bo jego laureaci są oceniani przez niezależny instytut badań IQS. Tegoroczny, wygrany przez nas konkurs tym bardziej cieszy, że w obiektywny sposób zostaliśmy ocenieni jako Lider w naszym regionie. Dostaliśmy informację zwrotną i jasny przepis na stawanie się lepszym biurem nieruchomości. Na koniec zyskali na tym przede wszystkim nasi klienci, którzy, obdarzając nas zaufaniem, zyskali najwyższą jakość obsługi na rynku nieruchomości.

Co, Pana zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Najważniejsze jest to, żeby lubić ludzi. To ciężka praca, w grę wchodzą duże pieniądze i jeszcze większe emocje. Doradca do spraw nieruchomości powinien cechować się ogromną empatią i inteligencją emocjonalną. Wartość, bez której nie może zaistnieć współpraca to zaufanie. Big City Broker zabezpiecza swoich klientów na trzech płaszczyznach: bezpieczeństwa przeprowadzonych działań, zyskowności transakcji i oszczędności czasu.

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planuje podejmować zespół Big City Broker, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

Zgadza się, to duże wyróżnienie i obowiązek. Przede wszystkim należy uważnie i z pokorą wsłuchiwać się w oczekiwania klientów. Obserwować, które działania przynoszą najlepsze efekty i wdrażać je jako standard. I cały czas szukać nowych rozwiązań. Lubimy nowe wyzwania, bo wysokie obroty utrzymują nas w formie. Wciąż wdrażamy nowe technologie, sposoby promocji, szkolimy się ze skutecznej komunikacji. Naszą ostatnią nowością jest otwarcie się na rynki zagraniczne. Do tej pory sprowadzaliśmy zagranicznych inwestorów do Polski, a już niedługo nasi klienci będą mogli kupić za naszym pośrednictwem sprawdzone nieruchomości w takich krajach jak Hiszpania, Włochy czy Grecja.

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem