AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Znów ubieramy świąteczne drzewko!


Kolejny rok z rzędu rozpoczynamy wielką świąteczną akcję, do której zapraszamy lubelskie firmy.

Te, które wykupią ozdobę na Choince Dobroczyńców, wesprą Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Instytucja świętuje w tym roku 25-lecie istnienia lat. Założył ją franciszkanin o. Filip Buczyński, który do dzisiaj jest jego prezesem. Obecnie pod opieką lubelskiego hospicjum znajduje się 52 dzieci mieszkających na stałe w domach. Otrzymują one bezpłatną pomoc medyczną, a hospicjum finansuje dla nich m.in. zakup leków, czy specjalistycznego sprzętu. 21 rodzin przebywa też na oddziale stacjonarnym, a kilka innych korzysta ze wsparcia perinatalnego. Zajmuje się nimi w sumie siedmiu lekarzy, czternaście pielęgniarek i ośmiu opiekunów medycznych. Potrzeby hospicjum „Małego Księcia” od lat są ogromne. Oprócz drogich urządzeń medycznych, instytucja musi regularnie kupować także środki opatrunkowe, przedmioty higieny osobistej czy zabawki dla podopiecznych. Lista jest długa, dlatego wierzymy, że nie pozostaną Państwo obojętni i włączą się do akcji „Choinka Dobroczyńców”. Ponad połowa zebranych środków trafi na konto lubelskiej instytucji.

Wystarczy wybrać jedną z oferowanych przez nas ozdób: • średnią bombkę (800 zł), • dużą bombkę (1500 zł), • dzwonek (1900 zł) lub • gwiazdę (2400 zł) i skontaktować się działem sprzedaży „Gazety Wyborczej” w Lublinie tel. 507 094 990 lub 507 095 936.

W zamian za wsparcie finansowe oferujemy państwu obecność reklamową na stronach „Gazety Wyborczej” oraz na naszym lokalnym serwisie lublin.wybrcza.pl.

Choinka Dobroczyńców to świąteczna akcja „Gazety Wyborczej", w której firmy, instytucje, wykupują oznaczone swym logo ozdoby na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka publikowana jest co tydzień w piątkowym magazynowym wydaniu "Gazety Wyborczej" w Lublinie oraz codziennie na stronie lublin.wyborcza.pl. Pieniądze ze sprzedaży ozdób co roku przekazujemy na inny cel.


Informacje dla chcących wziąć udział w akcji i pragnących pomóc:
tel. 507 094 990 lub 507 095 936
lub e-mail: aleksandra.celinska@lublin.agora.pl oraz
katarzyna.polakowska@lublin.agora.pl