W Lublinie na dachu zakładu produkcyjnego spółki Aliplast powstała największa w Polsce klejona instalacja fotowoltaiczna, dzięki czemu jest ona dużo lżejsza. Powierzchnia instalacji to 40 tys. m. kw,, odpowiadająca pięciu pełnowymiarowym boiskom do piłki nożnej.

Jej moc to 2,5 MW, co zaspokoi 16 proc. potrzebnej firmie energii. Ale to dopiero pierwszy etap inwestycji. Po zakończeniu kolejnego ta wartość wzrośnie do ok. 35-40 proc. potrzebnej energii.

Polityka zrównoważonego rozwoju

Grupa Aliplast, mająca swoją siedzibę w Lublinie, to jeden z największych producentów systemów i profili aluminiowych nie tylko w kraju, także w Europie. Unii Europejskiej

- Aliplast od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, stawiając sobie za cel osiągnięcie neutralności środowiskowej. Dążymy do minimalizowania wpływu na środowisko i klimat. Dlatego spółka inwestuje od lat w rozwiązania, które zmniejszają uzależnienie od energii ze źródeł kopalnych
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  A jaki mają plan na zimę? Śnieg, odśnieżanie .....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Oni tam hutę aluminium mają, że potrzebują tyle megawatów mocy?
  już oceniałe(a)ś
  1
  2