• Listy do Henia Żytomirskiego. Pamiętamy o zagładzie lubelskich Żydów

  W Dzień Pamięci o Holokauście(19 kwietnia) Teatr NN zaprasza wszystkich chętnych do udziału w corocznym projekcie artystyczno-edukacyjnym "Listy do Henia". Wydarzenie miało miejsce przy Krakowskim Przedmieściu 64 (wejście do Banku PKO S.A.). To właśnie w tym miejscu w 1939 r. zostało wykonane ostatnie zdjęcie Henia Żytomirskiego. Uczniowie oraz mieszkańcy Lublina mogli wysłać list adresowany do Henia, wrzucając go do skrzynki pocztowej Teatru NN. Poprzez ten indywidualny gest młodzi ludzie wydobywają konkretną osobę z bezimiennej liczby Żydów zamordowanych w czasie Holokaustu.

 • Jeden z poszukiwanych mężczyzn

 • Brawurowa akcja CBŚ

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przy wsparciu policjantów z Warszawy zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel bronią i narkotykami. Zabezpieczono kilkanaście sztuk broni, materiały wybuchowe i narkotyki.

Polub

Co jest grane 24

6147 imprez dziś
Do poczytania
 • Morgan Neville opowiada o współpracy z legendarnym wiolonczelistą przy filmie "Muzyka obcych"

  Morgan Neville opowiada o współpracy z legendarnym wiolonczelistą przy filmie "Muzyka obcych"

  KINO

  Na Krakowskim Festiwalu Filmowym widzowie będą mogli obejrzeć około 250 produkcji z Polski i całego świata. W tym roku w konkursie DocFilmMusic pokazany zostanie m.in. film Morgana Neville'a „Muzyka obcych” opowiadający o wielokulturowym projekcie muzycznym legendarnego wiolonczelisty Yo-Yo Ma.

Nie przegap!
 • Zbigniew Wodecki iMitch & Mitch Orchestra

  Zbigniew Wodecki iMitch & Mitch Orchestra

  pop

  4 czerwca 2016 r., w Sali Operowej odbędzie się wyjątkowy koncert projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Koncert wpisuje się w cykl wydarzeń otwierania Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Hity takie jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi. Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu z ogromną radością przekazujemy w wasze ręce koncertowe stereofoniczne CD z dołączonym DVD. W kwietniu projekt został nagrodzony podwójnym Fryderykiem w kategoriach:Album roku pop: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir - "1976: A Space Oddysey" Utwór Roku: Zbigniew Wodecki - "Rzuć to wszystko co złe" A już 4 czerwca na żywo zagości w Lublinie! Opis wystawy:Sebastião Salgado – brazylijski mistrz fotografii, ceniony w świecie za swoje czarno-białe zdjęcia przyrody ożywionej i nieożywionej, monumentalne cykle dokumentujące życie społeczne oraz naturę. W związku ze swoimi projektami fotograficznymi odbył ponad 100 podróży. Wystawy jego prac, których kuratorką jest Lélia Wanick Salgado, prezentowane są na całym świecie.W 2004 roku Sebastião Salgado rozpoczął pracę nad cyklem „Genesis”, mającym na celu pokazanie natury i ludzkości w perspektywie tego, co pierwotne i nieskalane. „Genesis” składa się z serii fotografii krajobrazów i przyrody, jak również społeczności ludzkich nadal żyjących w oparciu o dawne tradycje swoich przodków. „Genesis” to fotograficzna podróż w głąb planety – ekspedycja, by na nowo odkryć góry, pustynie i oceany, zwierzęta i ludy, którym udało się – jak dotąd – uciec przed wpływem współczesności. Ziemie i życie wciąż jeszcze nieskalanej planety. Jednocześnie „Genesis” to projekt, który zwraca uwagę na czasy obecne. Prezentując zapierające dech w piersiach piękno „zaginionego” świata, któremu cudem udało się przetrwać, artysta pokazuje to, co jest zagrożone i wskazuje na to, co wspólnie musimy uratować. W ramach polskiej premiery wystawy, pokazana zostanie jej pełna wersja, zawierająca aż 244 fotografie, zaprezentowane w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Łowca i Królowa Lodu

  Łowca i Królowa Lodu

  fantastyka

  Ocena 2/6

  Zdradą złamane serce uwolni moce, jakich nie znał świat. Ześle zimę, jakiej nie znała ziemia. Zemstę, jakiej nie znał człowiek. Charlize Theron, Chris Hemsworth, Emily Blunt i Jessica Chastain w filmie „Łowca i Królowa Lodu”, sequelu wielkiego przeboju kinowego „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry Freyi (Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata. Ale zasada – w armii i królestwie – jest jedna – nigdy, przenigdy nie kochać. Nikogo i niczego. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc… Twórcy „Łowcy i Królowej Lodu” zapowiadają, że film przebije efektami i widowiskowością pierwszą część. Ma zresztą ku temu wszelkie predyspozycje – za produkcję obrazu odpowiadają twórcy „Alicji w Krainie Czarów” i „Czarownicy”. Na ekranie zobaczymy spektakularne efekty specjalne, baśniowość na pograniczu świata fantasy i jedne z najpiękniejszych kostiumów, jakie widzieliśmy w kinie. Ale przede wszystkim dowiemy się, czy miłość naprawdę zwycięży wszystko. Dzięki filmowi w reżyserii Cedrica Nicolasa-Troyana poznamy wcześniejsze losy Królowej Ravenny (Charlize Theron) i Łowcy Eryka (Najseksowniejszy Mężczyzna 2014 r. według magazynu „People” – Chris Hemsworth), zanim Królewna Śnieżka zaczęła przewyższać Ravennę urodą. Lepiej poznamy historię Łowcy Eryka, którego, o czym wiemy z „Królewny Śnieżki i Łowcy”, żona została zamordowana przez „nikczemne siły”. Poprzednik „Łowcy i Królowej Lodu” zarobił prawie 4

 • Zwierzogród

  Zwierzogród

  komedia

  Ocena 5/6

  Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz, ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu... Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

 • #WSZYSTKOGRA

  #WSZYSTKOGRA

  muzyczny

  #WSZYSTKOGRA to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

 • Z odrobiną kontrowersji. Festiwal filmów LGBT

  Prowokować do dyskusji - to jeden z celów wydarzenia, które w czwartek startuje w Centrum Kultury. Mowa o LGBT Film Festiwal, czyli święcie kina lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans. Już od pierwszej edycji wydarzenie wywołuje liczne kontrowersje, nie inaczej będzie pewnie i tym razem. W Lublinie seanse będą odbywać się przez siedem dni.

 • Czas na studencki karnawał. W środę startują juwenalia

  Dzień po zakończeniu majowego weekendu rozpoczną się Juwenalia, które w tym roku połączyły siły z Feliniadą i Kulturaliami.

 • Centrum Spotkania z klasyką. Kurzak i Alagna na jednej scenie

  Powstający przez 40 lat teatr przez długi czas był pozostałością po komunistycznej władzy. Na szczęście doczekał się szczęśliwego finału, dzięki któremu zamienił się w imponujące Centrum Spotkania Kultur. Pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym cykl otwierania CSK będzie występ Aleksandry Kurzak i Roberto Alagny.

 • Jazzowy mistrz gitary w Teatrze Starym

  Zaczynał od typowego rock'n'rolla. Grał kawałki Led Zeppelin, Deep Purple i Johnny'ego Wintera. Potem zakochał się w jazzie. Dziś jest jednym z najlepszych gitarzystów jazzowym na świecie. Scott Henderson wystąpi ze swoim trio w Teatrze Starym.