Polub

Co jest grane 24

5949 imprez dziś
Do poczytania
 • "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  KINO

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nagrodzono też m.in.: "Jestem mordercą", "Zjednoczone stany miłości", "Wołyń" i "Plac zabaw".

Nie przegap!
 • Kiedy Turek napoi konia w Wiśle

  Kiedy Turek napoi konia w Wiśle

  wystawa

  „Kiedy Turek napoi konia w Wiśle, wtedy odrodzi się Polska" to parafraza proroctwa Wernyhory nawiązująca do obecności armii tureckiej na froncie wschodnio-galicyjskim. Zgodnie z przepowiednią pojawienie się Turków nad Wisłą w latach 1916-1917 miało wiązać się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. O tym mało znanym epizodzie historycznym opowiada wystawa "Kiedy Turek napoi konia w Wiśle. Żołnierze osmańscy na froncie wschodnio-galicyjskim (1916-1917)". Ekspozycja prezentuje archiwalne zdjęcia i teksty w językach tureckim, polskim i angielskim. Całość uzupełnia pięć map, ukazujących szlak bojowy i walki prowadzone przez osmański XV Korpus w Galicji. Z trójjęzycznych tekstów dowiedzieć się można nie tylko zmaganiach toczonych na tych ziemiach przez tureckich żołnierzy, ale także o ich życiu codziennym na tyłach frontu, wizytach składanych im przez osmańskich książąt, o hospitalizacji rannych i cmentarzach wojennych (m.in. w Krakowie), czy wreszcie o kulisach powstania krakowskiej Turkologii. W latach 2016-2017 wystawa pokazywana będzie w kilku miastach Polski, Europy Środkowej oraz w Turcji.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Kim był Neil Armstrong? Wygraj książkę

  Kim był Neil Armstrong? Chłopcem, który marzył, by zostać pilotem samolotów? Amerykańskim astronautą, dowódcą misji Apollo 11? Pierwszym człowiekiem, który stanął na Księżycu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce "Kim był Neil Armstrong?".

 • Zerwać ze stereotypem smutasa. Z Danielem Wyszogrodzkim o "Boogie...

  - Po premierze na pewno napiszę do Leonarda Cohena, aby opowiedzieć mu o wszystkim, co wydarzyło się w Teatrze Starym. Mam poczucie, że robimy coś naprawdę dobrego - mówi Daniel Wyszogrodzki, pomysłodawca przedstawienia "Boogie Street", które w sobotę otworzy nowy sezon w lubelskim teatrze. Spektakl oparty jest na książce "Księga tęsknoty", czyli wyborze poezji, fragmentów prozy poetyckiej, piosenek i rysunków Cohena.

 • Wzory. Młody design w Browarze Perła

  W najbliższy weekend Browar Perła stanie się centrum skupiającym działania młodych projektantów, działaczy miejskich i artystów. Przed nami druga edycja targów młodych projektantów "Wzory".

 • Filharmonia Lubelska. Czas na Nikodemowicza

  Najbardziej znane i te mniej popularne utwory wybitnego kompozytora związanego z Lublinem przypomni rozpoczynający się w sobotę festiwal "Andrzej Nikodemowicz - czas i dźwięk". W programie seria koncertów m.in. w Filharmonii Lubelskiej, Muzeum Lubelskim i bazylice oo. Dominikanów.