Polub

Co jest grane 24

6768 imprez dziś
Do poczytania
 • Muzyczne uniesienia z Rysami

  Muzyczne uniesienia z Rysami

  MUZYKA

  Elektroniczne brzmienie sampli i cutów w połączeniu z syntetycznymi instrumentami, często trance'owym lub dance'owym rytmem i wokalem. Tak w jednym zdaniu można zdefiniować zespołu Rysy. Duet wystąpi dzisiaj w lubelskim Centrum Kultury.

Nie przegap!
 • Burza na Lubelszczyźnie – 1944

  Burza na Lubelszczyźnie – 1944

  wystawa

  Wystawa: „Burza na Lubelszczyźnie – 1944” w Muzeum Lubelskim Wystawa w Muzeum Lubelskim ukazuje walki, jakie toczyły się na terenie obecnego województwa lubelskiego w lipcu 1944 roku. Szczególny nacisk położony jest na plan „Burza” w którym brały udział formacje partyzanckie Armii Krajowej. Prócz zbiorów Muzeum Lubelskiego wykorzystane zostaną eksponaty użyczone z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz Muzeum Armii Krajowej Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa w Bondyrzu.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nowe przygody Aladyna

  Nowe przygody Aladyna

  komedia

  Ocena 3/6

  Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

 • Boska Florence

  Boska Florence

  dramat

  Ocena 5/6

  Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę.

 • Nietuzinkowe dźwięki Dominiki Barabas

  Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów piosenki poetyckiej i studenckiej. Wygrała m.in. XV konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" i była finalistką Premier Opole 2016. Dominika Barabas wystąpi w piątek w studiu muzycznym Radia Lublin.

 • Ostatni weekend w kinie Perła

  To ostatnia okazja do odwiedzenia działającego w wakacje Kina Perła. Dla lubelskich kinomanów w ostatni weekend organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

 • Galeria Labirynt. Talerz i poduszka jako sztuka

  Jak zainteresować dziecko sztuką? Najlepiej zabrać je do Galerii Labirynt na wystawę edukacyjną "Łyżka na obrazie". Otwarcie w czwartek.

 • Centrum Kultury. Muzyczne uniesienia z Rysami

  Elektroniczne brzmienie sampli i cutów w połączeniu z syntetycznymi instrumentami, często trance'owym lub dance'owym rytmem i wokalem. Tak w jednym zdaniu można zdefiniować zespołu Rysy. Duet wystąpi dzisiaj w lubelskim Centrum Kultury.