Polub

Co jest grane 24

11273 imprez dziś
Do poczytania
 • Miasto Dada. O odpowiedzialności za miejsce

  Miasto Dada. O odpowiedzialności za miejsce

  TEATR

  Miasto zmagających się tłumów, kolaż elementów teraźniejszości i historii. Dynamika, taniec i mocno wyeksponowany tekst. Teatr Czytelni Dramatu zaprasza na premierę spektaklu "Miasto Dada".

Nie przegap!
 • Kopciuszek

  Kopciuszek

  dla dzieci

  Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku. Tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry. I jest dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci . Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. A towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie rzeczywistość. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy. I okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Szkoła uwodzenia Czesława M.

  Szkoła uwodzenia Czesława M.

  komedia

  Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

 • Dziewczyna z pociągu

  Dziewczyna z pociągu

  thriller

  Ocena 3/6

  Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

 • Prosta historia o morderstwie

  Prosta historia o morderstwie

  kryminał

  Ocena 4/6

  Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

 • Studenci UMCS uroczyście rozpoczęli kolejny rok akademicki [ZDJĘCIA]

  Blisko 9,5 tys. studentów największej uczelni w regionie oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Podczas uroczystej inauguracji rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski mówił o najważniejszych wyzwaniach jakie stoją przed uniwersytetem. - Wciąż budujemy uczelnię kompletną, czyli z wysokim poziomem edukacji, istniejącą na rynku badawczym, ale także z bogatą ofertą kulturalną oraz sportową. Nadal liczymy na owocną współpracę z samorządem. Mam też nadzieję, że wkrótce we współpracy z rektorami innych lubelskich uczelni uda nam się stworzyć związek lubelskich uczelni, abyśmy mogli wspólnie występować z projektami, grantami, a może prowadzić wspólne kierunki studentów - mówił rektor. Podczas uroczystości przyznano Nagrodę im. Jerzego Giedroycia. W tym roku kapituła nagrody spośród 21 zgłoszonych książek wyłoniła 10 nominacji. Laureatem został Mirosław Szumiło za książkę pt. ,,Roman Zambrowski 1909-1977", wydaną przez IPN w 2014 roku. Jest to biografia czołowego działacza PZPR, ukazująca całą złożoność losów pokolenia polskich komunistów. Nagrodę specjalną za przybliżanie publicystyki i wydawnictw Instytutu Literackiego oraz zaangażowanie i pracę na rzecz serii "W kręgu paryskiej Kultury" otrzymał Andrzej Peciak, wieloletni szef Wydawnictwa UMCS, który obecnie kieruje Działem Wydawnictw w Instytucie Książki. Kapituła przyznała też Nagrodę Naukową Marii Curie. Otrzymał ją zespół naukowców z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki za odkrycie nowych metod obrazowania molekularnego. Wykład inauguracyjny pt. "Mikrobiologia wczoraj i dzisiaj - w setną rocznicę urodzin prof. Władysława Kunickiego-Goldfingera" wygłosił prof. dr hab. Adam Choma. Po nim studenci i pracownicy UMCS przenieśli się do Chatki Żaka, gdzie całą uroczystość zwieńczył koncert "Libertango" w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka,

 • Penderecki z tytułem doktora honoris causa KUL. ,,Artysta musi dać sztuce świadectwo" [DUŻE ZDJĘCIA]

 • Politechnika Lubelska będzie współpracowała z koncernem motoryzacyjnym

  Politechnika rozpoczyna współpracę z norweskim koncernem motoryzacyjnym. W ramach porozumienia studenci lubelskiej uczelni będą mogli odbyć staże i praktyki w oddziale firmy w Pruszkowie pod Warszawą.