Polub

Co jest grane 24

5860 imprez dziś
Do poczytania
 • Filmy lata 2016. "Ben-Hur", "Legion samobójców", "Warcraft" i inne

  Filmy lata 2016. "Ben-Hur", "Legion samobójców", "Warcraft" i inne

  KINO

  "Ben-Hur", "Legion samobójców", "Tarzan: Legenda". Nie wszystkie filmy z tej listy są dobre. Niektóre pewnie nie będą nadawały się do oglądania. Ale zanim nadzieje kinomanów zginą w męczarniach, pozwólmy sobie niecierpliwie czekać na kinowe hity tego lata.

Nie przegap!
 • Wielokulturowy Lublin 2016

  Wielokulturowy Lublin 2016

  spotkania i wykłady

  Wydarzenie skupia się nie tylko na ukazaniu wielokulturowej tradycji dawnego Lublina, ale przede wszystkim prezentuje istniejące do dziś bogactwo różnorodności narodowej i wyznaniowej grodu nad Bystrzycą. W różnych punktach miasta prezentowane są kultury i tradycje: afrykańska, bałkańska, buddyjska, czeczeńska, ewangelicka, greckokatolicka, muzułmańska, ormiańska, prawosławna, romska, ukraińska czy żydowska. Program: godz. 17.00 warsztaty gitarowe z Jakubem Niedoborkiem / Centrum Kultury godz. 17.30 otwarcie wystaw / Centrum Kultury grafiki Żmiciera Szyło „Po obu stronach Bugu” fotografie studentów bałkanistyki UMCS „Bałkany 2015” fotografie „Ulice Stambułu” „Pocałunek” – obrazy Katarzyny Sienkiewicz plakaty „Budda w podróży” godz. 18.00 projekcja filmu „Niewygodny” i rozmowa z reżyserem Grzegorzem Linkowskim / Sala Kinowa Centrum Kultury godz. 18.00 koncert wokalno-organowy Kolegium Muzyki Ewangelickiej „Psalmy Jakuba Lubelczyka” / Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Ewangelicka 1 godz. 19.30 Teatr Czrewa: „Ksenia” – monodram Joanny Troc/ Sala Czarna Centrum Kultury

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Modelka

  Modelka

  dramat

  Ocena 2/6

  Marzeniem Emmy jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje swoją szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża, gdzie poznaje pochodzącą z Polski Zofię (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza ją w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy, nie wiedząc jeszcze, że ekskluzywny styl życia ma swoją cenę. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko przekona się jak wygląda prawdziwe oblicze branży modelingu. Jeżeli chce zrobić karierę, musi porzucić dawne życie i być gotowa na wszystko

 • Księga dżungli

  Księga dżungli

  przygodowy

  Ocena 5/6

  „Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź - filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny KrólLouie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego„szkarłatnegokwiatu” – czyli ognia.

 • Były sobie człowieki

  Były sobie człowieki

  animowany

  Ocena 3/6

  Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i... potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew.

 • Mocny głos ludzi kultury wobec "dobrej zmiany": Chcą nas zamknąć w...

  Zdemontowano już trójpodział władzy, służbę cywilną i media publiczne. Powiedzieć, że następna będzie kultura, to nic nie powiedzieć - mówił uczestnik debaty "DE-MO-KRA-CJA", którą zorganizowała lubelska Galeria Labirynt. Dwudniowa dyskusja jest spontaniczną inicjatywą ludzi kultury z całej Polski, zaniepokojonych "dobrą zmianą".

 • Galeria Labirynt. O demokracji warto rozmawiać

  W jaki sposób demokrację widzą ludzie sztuki? Chcą podążać za władzą, czy pokazywać i obnażać, jakimi technikami się posługuje?

 • Kozienalia. Muzyka w dobrym guście

  Imponująco prezentuje się skład artystów, którzy przez trzy dni będą występować na Kozienaliach. Organizatorom udało się znaleźć złoty środek między tym co popularne, a jednocześnie trzymające dobry poziom artystyczny. Kozienaliowe koncerty odbędą się na terenach browaru Perła.

 • Noc z X-Menem w Multikinie [BILETY]

  Multikino zaprasza w piątek na kolejną noc z superbohaterami w Multikinie. Na widzów czeka maraton X-Men, czyli niemal siedmiogodzinne spotkanie z postaciami z uwielbianych na całym świecie komiksów Marvel Comics.