Polub

Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
 • Paszporty Polityki 2016. Muzyka poważna i popularna [NOMINACJE]

  Paszporty Polityki 2016. Muzyka poważna i popularna [NOMINACJE]

  MUZYKA

  Kto dostanie Paszport Polityki? Znamy nominowanych do kolejnej edycji jednych z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce, przyznawanych już od ponad 20 lat. Sprawdź, kogo wybrano w muzyce poważnej i rozrywkowej.

Nie przegap!
 • Buslav. Jesienna trasa koncertowa

  Buslav. Jesienna trasa koncertowa

  alternatywa

  ZOO to tytuł koncertu - muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka m. in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała Dyplom Mistrzostwa im Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera ZOO odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w Teatrze Palladium 29 września 2014 r. 18 września 2015 roku, nakładem Warner Music Poland, ukaże się album Katarzyny Groniec "ZOO" z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na dwupłytowy album złożą się CD i DVD. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo będzie utwór pt. Króliczek, znany do tej pory w wykonaniu Skaldów.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Kubo i dwie struny

  Kubo i dwie struny

  animowany

  Ocena 5/6

  Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.

 • Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  akcja

  Ocena 2/6

  W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

 • Sprzymierzeni

  Sprzymierzeni

  thriller

  Ocena 4/6

  Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Lotu” i „The Walk. Sięgając chmur”, przedstawia szpiegowski thriller z elementami romansu rozpisany na dwoje aktorów – laureatkę Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz Brada Pitta. 1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny. Za scenariusz filmu odpowiada Steven Knight, którego scenariusz do filmu „Niewidoczni” przyniósł mu nominację do Oscara i nagrody BAFTA.

 • "Jestem naiwnie zakochany w Polsce". Rozmowa z Czesławem Mozilem

  - Smuci mnie, że jesteśmy ogromnie podzieleni jako społeczeństwo. Po każdej stronie barykady ten dialog wydaje się bardzo agresywny i nieprzyjemny. A przecież różnica poglądów nie powinna być niczym złym - Czesław Mozil opowiada m.in. o Polakach, Księdze emigrantów i... aktorstwie.

 • Lublin Sportival. Gorąca zimowa impreza

  W tym roku widowiskowe akrobacje na nartach lub snowboardzie w miejskiej scenerii będziemy oglądać w towarzystwie muzyki na żywo. Lubelski Sportival odbędzie się we współpracy z trasą "Cydr Lubelski. Spragnieni Lata".

 • Polski Balet Narodowy, czyli ostatni taneczny akcent

  Przed nami ostatni akcent dwudziestej odsłony Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Jubileuszową edycję imprezy zamknie występ Polskiego Baletu Narodowego.

 • Noc z Tolkienem w Multikinie

  W piątek w Multikinie szykuje się długa noc. W ramach kolejnej odsłony maratonu ENEMEF widzowie zobaczą wersje reżyserskie wszystkich części "Władcy Pierścieni". Maraton potrwa... 12 godzin.

 • Zmiany w finansowaniu uczelni. Będzie mniej studentów?

  Resort nauki chce wprowadzić zmiany w finansowaniu uczelni publicznych. Pod uwagę ma być brana m.in. proporcja liczby studentów do liczby wykładowców. W przypadku niektórych lubelskich szkół wyższych będzie to oznaczało znaczne zmniejszenie liczby studentów.

 • Na UMCS zajmą się badaniami Arktyki

  Naukowcy z UMCS planują założyć Interdyscyplinarne Centrum Badań Polarnych. Byłaby to pierwsza tego typu jednostka w Polsce.

 • Studenci UMCS uroczyście rozpoczęli kolejny rok akademicki [ZDJĘCIA]

  Blisko 9,5 tys. studentów największej uczelni w regionie oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Podczas uroczystej inauguracji rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski mówił o najważniejszych wyzwaniach jakie stoją przed uniwersytetem. - Wciąż budujemy uczelnię kompletną, czyli z wysokim poziomem edukacji, istniejącą na rynku badawczym, ale także z bogatą ofertą kulturalną oraz sportową. Nadal liczymy na owocną współpracę z samorządem. Mam też nadzieję, że wkrótce we współpracy z rektorami innych lubelskich uczelni uda nam się stworzyć związek lubelskich uczelni, abyśmy mogli wspólnie występować z projektami, grantami, a może prowadzić wspólne kierunki studentów - mówił rektor. Podczas uroczystości przyznano Nagrodę im. Jerzego Giedroycia. W tym roku kapituła nagrody spośród 21 zgłoszonych książek wyłoniła 10 nominacji. Laureatem został Mirosław Szumiło za książkę pt. ,,Roman Zambrowski 1909-1977", wydaną przez IPN w 2014 roku. Jest to biografia czołowego działacza PZPR, ukazująca całą złożoność losów pokolenia polskich komunistów. Nagrodę specjalną za przybliżanie publicystyki i wydawnictw Instytutu Literackiego oraz zaangażowanie i pracę na rzecz serii "W kręgu paryskiej Kultury" otrzymał Andrzej Peciak, wieloletni szef Wydawnictwa UMCS, który obecnie kieruje Działem Wydawnictw w Instytucie Książki. Kapituła przyznała też Nagrodę Naukową Marii Curie. Otrzymał ją zespół naukowców z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki za odkrycie nowych metod obrazowania molekularnego. Wykład inauguracyjny pt. "Mikrobiologia wczoraj i dzisiaj - w setną rocznicę urodzin prof. Władysława Kunickiego-Goldfingera" wygłosił prof. dr hab. Adam Choma. Po nim studenci i pracownicy UMCS przenieśli się do Chatki Żaka, gdzie całą uroczystość zwieńczył koncert "Libertango" w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka,